Uchwyt DURO-A – kolejna nowość w rodzinie uchwytów mechanicznych DURO

Udostępnij:

Konstruktorzy maszyn i specjaliści produkcyjni nieustannie poprawiają jakość procesów w celu zwiększenia ich wydajności. Aby sprostać wyzwaniom współczesnego środowiska produkcyjnego, trzeba zmaksymalizować wydajność i wykorzystać maszyny oraz zwiększyć prędkość i elastyczność procesu technologicznego.

RÖHM opracował nowy, mechaniczny uchwyt mocujący DURO-A, który świętował swoją światową premierę podczas ubiegłorocznej edycji EMO w Hanowerze. Zachwyca własnościami technologicznymi i zapewnia wiele korzyści dla użytkownika.

Nowy uchwyt DURO-A – mocny, lekki i kompaktowy

Jako nowość w rodzinie uchwytów mocujących, nowy uchwyt mechaniczny DURO-A uzupełnia mocny uchwyt DURO-A RC z systemem szybko-wymiennych szczęk, wprowadzony na rynki w zeszłym roku. Podstawowe zalety to stała siła mocowania dla ponad 500 000 cykli, o 30% wyższa maksymalna siła zacisku i o 10% zmniejszona waga w stosunku do porównywalnych uchwytów.

Stała siła zacisku zapewnia bezpieczne mocowanie ciężkich detali. Zmniejszona waga do 10% zmniejsza obciążenie wrzeciona maszyny i zapewnia szybsze osiągnięcie maksymalnej prędkości, a także hamowanie całego układu. Tym samym przyczynia się do poprawy wydajności obrabiarki. Ponadto zwarta konstrukcja uchwytu DURO-A z ulepszonym gabarytem i zmniejszoną wysokością, zapewnia lepszy dostęp do przestrzeni obróbkowej. Specjalny i sprawdzony klinowy system zacisku szczęk zapewnia optymalne działanie siły odśrodkowej przy najwyższych obrotach.

Uchwyt DURO-A RC z systemem szybkowymiennych szczęk

 


Większy przelot i wyższe prędkości skrawania

Podstawowe techniczne zalety to zwiększony przelot o 30%, a także wyższe obroty do 35%. Dzięki precyzyjnej i solidnej konstrukcji uchwytu została osiągnięta wysoka współosiowość do 0,01 mm z wyszlifowanymi górnymi szczękami.

Fakt, że firma RÖHM – specjalista od technik mocowania i chwytania – jest przekonana o jakości i niezawodności nowego uchwytu, świadczy o tym między innymi 3-letnia gwarancja, a wszystko to przy doskonałym stosunku ceny do wydajności.

 

Uchwyt mocujący firmy DURO-A będzie można zobaczyć na stoisku firmy RÖHM (stoisko 68) podczas targów INNOFORM, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 3-5 marca 2020 r.

 

Źródło: Artykuł firmowy (RÖHM)


Udostępnij:

Drukuj


MM