Uchwyty kasetowe z zamkiem – seria PR-CH

Elesa+Ganter © Elesa+Ganter

Udostępnij:

Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nowe uchwyty kasetowe z zamkiem. Nowy produkt nosi oznaczenie PR-CH i jest wykonany z technopolimeru na bazie poliamidu.

Klienci mają możliwość wyboru zamka na klucz uniwersalny lub patentowy, umieszczonego po lewej lub po prawej stronie uchwytu. Nowe uchwyty kasetowe cechuje duża wytrzymałość na obciążenia. Ze względu na materiał wykonania są szczególnie polecane do zastosowań w miejscach narażonych na korozję.Uchwyty kasetowe z zamkiem serii PR-CH łączą w sobie funkcję dwóch elementów: uchwytu oraz zamka. Bazą dla nowego produktu stał się bardzo popularny uchwyt serii PR.92 wpuszczany w obudowę urządzenia, w którym jest montowany. Montaż uchwytu nie wymaga użycia żadnych narzędzi i odbywa się poprzez zatrzaśnięcie w otworze wykonanym wg. specyfikacji w karcie katalogowej. Nie ma tu potrzeby wiercenia czy gwintowania dodatkowych otworów pod śruby lub wkręty. PR-CH dedykowany jest do obudów ze stali lub tworzywa sztucznego o grubości ścianki 0,7mm ÷ 2,2mm.

Testy w laboratorium w firmie Elesa wykazały, że zamocowany w powyższy sposób uchwyt, przenosi duże siły. Przykładowo, dla metalowego panelu o grubości 1,5 mm, jest to odpowiednio: F1 = 3600 N i F2 = 1500 N.

Ważnym elementem uchwytu kasetowego z zamkiem jest dźwignia zamykająca LPR, którą zamawia się osobno i należy ją każdorazowo dobrać pod kątem danej aplikacji. Do wyboru mamy dźwignie z różnym stopniem odgięcia i w dwóch wykonaniach materiałowych: ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej. Dźwignię zamykającą, ze względu na kwadratowy otwór, założyć można na mechanizm zamka w jednej z czterech pozycji.

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również