UDT i Minister Gospodarki nominują Seco/Warwick

©

Udostępnij:

Urząd Dozoru Technicznego wraz z Ministrem Gospodarki Januszem Piechocińskim przyznali SECO/WARWICK Europe nominację do nagrody Lidera Bezpieczeństwa 2015 za wyróżniające standardy bezpieczeństwa technicznego oraz wkład w rozwój gospodarczy Polski. Rozstrzygnięcie konkursu już 30 listopada.

Nominację do nagrody Lider Bezpieczeństwa prezesowi zarządu SECO/WARWICK Europe Bartoszowi Klinowskiemu przekazał prezes Urzędu Dozoru Technicznego Mieczysław Borowski w czasie spotkania w siedzibie firmy w Świebodzinie. Wśród kryteriów oceny znalazły się następujące zagadnienia bezpieczeństwo procesów, zarządzanie jakością, kompetencje personelu, certyfikacja, akredytacja, współpraca z UDT oraz aktywność w obszarze bezpieczeństwa poza UDT. Nominacja dotyczy kategorii wytwórca.Lider Bezpieczeństwa Technicznego to inicjatywa UDT, objęta patronatem Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego, honorująca przedsiębiorstwa wyróżniające się w skali kraju wysokim standardem bezpieczeństwa technicznego oraz wkładem w rozwój gospodarczy Polski.

Kapituła rankingu Lider Bezpieczeństwa Technicznego ocenia firmy zajmujące się projektowaniem, wytwarzaniem, instalacją, eksploatacją, naprawą i modernizacją urządzeń technicznych. Przedsiębiorstwa nominowane są w trzech kategoriach wytwórca", użytkownik" i modernizujący". Do finału przechodzą firmy, które uzyskały najwyższe oceny we wszystkich kryteriach rankingu. W tym roku spośród około tysięcy firm z całego kraju wybrano 300, które wyraźnie inwestują w bezpieczeństwo. Dokładniejsza analiza wg. kryteriów konkursowych pozwoliła zdefiniować ostatecznie 30 firm nominowanych do nagrody, które staną do rywalizacji w ścisłej czołówce. To spośród nich wyłonieni zostaną zwycięzcy w trzech kategoriach.

Ogłoszenie laureatów rankingu i przekazanie statuetki Lidera Bezpieczeństwa Technicznego odbywa się podczas corocznej konferencji UDT Nauka, technika, gospodarka doświadczenia i perspektywy rozwoju.

W Polsce coraz bezpieczniej

Jak podaje UDT ciągle wzrasta liczba urządzeń objętych dozorem technicznym w Polsce. W 1999 roku było ich blisko 600 tysięcy pod dozorem pełnym i ograniczonym, na końcu 2005 r. - blisko 840 tysięcy, a w marcu 2011 roku przekroczyła 1.000.000. Maleje liczba wypadków i wskaźnik ich częstotliwości, zmniejsza się - procentowo - awaryjność urządzeń, ale niewłaściwa eksploatacja i błędy obsługi pozostają wciąż najważniejszą, główną przyczyną wypadków i uszkodzeń.

Źródło: Seco

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również