Układnice magazynowe o dużej nośności

Baumalog © Baumalog

Udostępnij:

Podczas targów MODERNLOG 2017, towarzyszących targom ITM w Poznaniu, firma Baumalog zaprezentuje regał TwinTower przeznaczony do składowania arkuszy blach, prętów, profili, rur i innych artykułów o dużych gabarytach oraz masie a także regał Modula.

Wspomniane na wstępie automatyczne regały mogą być łączone w duże systemy pozwalające na składowanie nawet kilkuset ton stali i tworzyć element linii technologicznych. Maksymalna ładowność półki w typowym regale wynosi 5 ton, a maksymalna długość półki – 15 m. System może być zintegrowany w wycinarkami laserowymi umożliwiając załadunek surowych blach na stół wycinarki oraz odbiór detali wyciętych w pełnym trybie automatycznym, bez udziału operatora.W tym roku oferta firmy poszerzona została o systemy z użyciem układnic magazynowych o dużych nośnościach, wykorzystywane jako magazyny narzędzi w tłoczniach blach oraz magazyny surowców w przedsiębiorstwach produkcyjnych i dystrybucyjnych. Zaprojektowany i wyprodukowany przez Baumalog system może pomieścić do kilku tysięcy ton stali. Wysokość układu może dochodzić do 20 m, a długość nawet do kilkuset metrów. System eliminuje konieczność wykorzystania wózków widłowych do transportu materiałów między gniazdami ciągu technologicznego, co istotnie zwiększa wydajność oraz znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa pracy. Układ może być wyposażony w wiele stacji załadowczo-rozładowczych umożliwiających załadunek materiałów do magazynu oraz ich transport do maszyn ciągu technologicznego.

Jako autoryzowany dealer, Baumalog oferuje również automatyczne systemy składowania o modułowej konstrukcji wykorzystywane do magazynowania artykułów o mniejszych gabarytach i masie, włoskiej firmy Modula.

 Korzyści z zastosowania rozwiązań firmy Baumalog:

  • Oszczędność powierzchni magazynowej nawet do 80%
  • Łatwy i szybki dostęp do składowanych materiałów i narzędzi
  • Skrócenie czasu operacji logistycznych
  • Integracja z maszynami ciągu technologicznego
  • Wzrost bezpieczeństwa w procesie magazynowania
  • Integracja z systemami klasy WMS, ERP
  • Rozwiązania zaprojektowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta

Regały automatyczne TwinTower i Modula będzie można zobaczyć na stoisku firmy podczas targów MODERNLOG w Poznaniu w dniach 6-9 czerwca 2017 r.

Źródło: Baumalog

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również