Ultrakompaktowy komputer przemysłowy C6015

komputer przemysłowy Beckhoff C6015 © Beckhoff

Udostępnij:

Nowy kompaktowy komputer przemysłowy C6015 firmy Beckhoff został zaprojektowany do uniwersalnego zastosowania w zadaniach automatyki, wizualizacji oraz komunikacji, także w oparciu o technologię EtherCAT. Elastyczny w montażu komputer przemysłowy otwiera zupełnie nowe możliwości zwłaszcza dla aplikacji z wyraźnymi ograniczeniami kosztów i przestrzeni montażowej.

Ultra kompaktowy komputer przemysłowy C6015 (mierzy jedynie 82x82x40 mm) zajmuje tylko jedną trzecią wielkości komputera C6905, który był do tej pory najmniejszym IPC w kompleksowej ofercie firmy Beckhoff. Cena urządzenia, umożliwiająca oszczędności na poziomie 25% także pozycjonuje nowy produkt zdecydowanie poniżej najtańszych do tej pory komputerów architektury x86. Dzięki tym zaletom automatykę, wizualizację i komunikację w aplikacjach małych i średnich można zaimplementować wyjątkowo niskim kosztem i przy ogromnej oszczędności miejsca w szafie sterowania. W rezultacie to kompaktowe urządzenie otwiera technologii PC-based te obszary, w której nigdy jeszcze nie była stosowana.Przemysłowa kompatybilność bez kompromisów
Mimo swojej wyjątkowo kompaktowej i niedrogiej formy, komputer przemysłowy C6015 oferuje moc obliczeniową zintegrowanego procesora Intel Atom w architekturze do czterech rdzeni. Chłodzony pasywnie IPC w wytrzymałej obudowie z aluminium/odlewu z cynku charakteryzuje się także wyjątkowo długoterminową dostępnością. Urządzenie oczywiście cechuje się także standardowymi dla przemysłu funkcjami takimi jak temperatura pracy do +55 °C czy też wysoka odporność na wstrząsy i wibracje.

C6015 jest również wyjątkowo elastyczny, jeśli chodzi o instalację. Możliwy jest montaż zarówno poziomy jak i pionowy na tylnej ścianie szafy sterowania, a także instalacja na szynie DIN. Urządzenie umożliwia różne scenariusze montażu nawet w bardzo ciasnych przestrzeniach. Jest to bardzo istotna cecha, ponieważ po podłączeniu sześciu niezależnych przewodów ważnym jest, żeby urządzenie można było zamocować w najbardziej optymalny sposób, zwykle wymuszony przez prowadzenie kabli uzależnione od układu maszyny.

Poza tym zakres wyposażenia oraz konfiguracja interfejsów spełniają wymagania uniwersalnych komputerów przemysłowych: dysk twardy SSD 30 GB oraz system operacyjny Windows Embedded Compact 7 sprawiają, że C6015 to potężne urządzenie nawet w podstawowej konfiguracji. Opcjonalnie możliwa jest także instalacja systemu Windows 7 lub Windows 10. Pozostała charakterystyka sprzętowa to: 2 GB DDR3L-RAM (opcjonalnie 4 GB), port wyświetlania, karta sieciowa Dual-Ethernet 2x 100/1000 Base-T oraz porty USB 3.0 i USB 2.0.

Źródło: Beckhoff

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również