Universal Robots rozszerza grono zwycięzców złotej edycji cobota

Preview
Universal Robots
Reklama
Reklama

Robe lighting, czeski producent innowacyjnych systemów oświetleniowych wykorzystujący coboty Universal Robots do automatyzacji procesów druku tamponowego, został zwycięzcą złotej edycji cobota w Europie Środkowo-Wschodniej.

Universal Robots w kwietniu br. ogłosił, że w ramach świętowania sprzedaży 25-tysięcznego cobota jedna szczęśliwa firma otrzyma bezpłatnie unikatowy złoty model. Jednak z uwagi na ogromne zainteresowanie ze strony klientów, Universal Robots zdecydował się rozszerzyć ofertę na cały świat i przekazać złotą edycję cobota jednemu klientowi w każdym z regionów geograficznych, na terenie których działa obecnie firma.

Reklama

Nagrodą jest zapowiedziany wcześniej złoty cobot UR3, UR5 lub UR10 z przegubami o złotym kolorze – będący urozmaiceniem dla szaro-błękitnych cobotów Universal Robots.

A zwycięzcą jest…
W regionie Europy Środkowo-Wschodniej zwycięzcą został Robe lighting, producent innowacyjnych, wysokiej jakości ruchomych świateł i cyfrowych produktów oświetleniowych z siedzibą w Valašské Meziříčí. Czeska firma została nagrodzona złotą edycją cobota podczas ceremonii, która odbyła się w drugiej połowie października.

Robe lighting korzysta z dwóch robotów współpracujących UR5 do pielęgnacji maszyn tampondrukowych stosowanych do druku konturowego na soczewkach optycznych. Jako że proces jest bardzo delikatny a elementy muszą być chronione przed dotykiem ludzkich rąk, ROBE postanowiło zautomatyzować proces za pomocą technologii Universal Robots.

Reklama

Zrobotyzowana aplikacja została dostarczona i wdrożona wraz z integratorem robotów APLYS. Aby zwiększyć zakres automatyzacji, klient zamówił ostatnio kolejnego cobota UR. Złota edycja UR10 będzie pracować jako operator testowy w Dioflex, firmie-córce ROBE zajmującej się produkcją elektroniki.

Byliśmy zdumieni korzyściami, jakie mogą zapewnić nam niezawodne, elastyczne i przyjazne dla użytkownika coboty UR – powiedział David Orság, General Manager, Robe lighting. – Usatysfakcjonowani, kontynuujemy automatyzację naszej produkcji z pomocą Universal Robots, aby jeszcze bardziej zwiększać wydajność. Jako innowatorzy w naszej branży, doceniamy nowatorstwo produktów Universal Robots, a także doskonałość Amtech i APLYS w zakresie wdrażania automatyzacji.

Źródło: Universal Robots

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama