Universal Robots rozszerza grono zwycięzców złotej edycji cobota

Robe lighting, czeski producent innowacyjnych systemów oświetleniowych wykorzystujący coboty Universal Robots do automatyzacji procesów druku tamponowego, został zwycięzcą złotej edycji cobota w Europie Środkowo-Wschodniej.

Universal Robots w kwietniu br. ogłosił, że w ramach świętowania sprzedaży 25-tysięcznego cobota jedna szczęśliwa firma otrzyma bezpłatnie unikatowy złoty model. Jednak z uwagi na ogromne zainteresowanie ze strony klientów, Universal Robots zdecydował się rozszerzyć ofertę na cały świat i przekazać złotą edycję cobota jednemu klientowi w każdym z regionów geograficznych, na terenie których działa obecnie firma.

Nagrodą jest zapowiedziany wcześniej złoty cobot UR3, UR5 lub UR10 z przegubami o złotym kolorze – będący urozmaiceniem dla szaro-błękitnych cobotów Universal Robots.

A zwycięzcą jest…
W regionie Europy Środkowo-Wschodniej zwycięzcą został Robe lighting, producent innowacyjnych, wysokiej jakości ruchomych świateł i cyfrowych produktów oświetleniowych z siedzibą w Valašské Meziříčí. Czeska firma została nagrodzona złotą edycją cobota podczas ceremonii, która odbyła się w drugiej połowie października.

Robe lighting korzysta z dwóch robotów współpracujących UR5 do pielęgnacji maszyn tampondrukowych stosowanych do druku konturowego na soczewkach optycznych. Jako że proces jest bardzo delikatny a elementy muszą być chronione przed dotykiem ludzkich rąk, ROBE postanowiło zautomatyzować proces za pomocą technologii Universal Robots.

Zrobotyzowana aplikacja została dostarczona i wdrożona wraz z integratorem robotów APLYS. Aby zwiększyć zakres automatyzacji, klient zamówił ostatnio kolejnego cobota UR. Złota edycja UR10 będzie pracować jako operator testowy w Dioflex, firmie-córce ROBE zajmującej się produkcją elektroniki.

Byliśmy zdumieni korzyściami, jakie mogą zapewnić nam niezawodne, elastyczne i przyjazne dla użytkownika coboty UR – powiedział David Orság, General Manager, Robe lighting. – Usatysfakcjonowani, kontynuujemy automatyzację naszej produkcji z pomocą Universal Robots, aby jeszcze bardziej zwiększać wydajność. Jako innowatorzy w naszej branży, doceniamy nowatorstwo produktów Universal Robots, a także doskonałość Amtech i APLYS w zakresie wdrażania automatyzacji.

Źródło: Universal Robots


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.