Universal Robots uruchamia URCaps – nową platformę akcesoriów i osprzętu

©

Udostępnij:

„Caps” to nowy trend w branży. „Caps” są dla robotów tym, czym aplikacje dla smartfonów: użytecznymi akcesoriami, sprzętem i oprogramowaniem rozszerzającym możliwości robotów UR dedykowanych do wielu różnych zadań. Firma Universal Robots uruchomiła właśnie dla swoich użytkowników na całym świecie platformę umożliwiającą szybki dostęp do sprawdzonych zestawień swoich robotów i akcesoriów do nich.

URCaps jest platformą umożliwiającą dystrybutorom i integratorom prezentowanie akcesoriów sprawdzonych w różnych zastosowaniach robotów u użytkowników końcowych.Każdy dostawca akcesoriów dla robotyki i rozwiązań, które sprawdziły się we współpracy z robotami UR, może pobrać formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: www.URCaps.com.  Następnie rozpoczynają się rozmowy z Universal Robots. Jeżeli propozycja zostanie zatwierdzona przez UR, dostawca będzie mógł oferować swoje wyroby bezpośrednio zainteresowanym nabywcom w krajach, w których sprzedawane są CAPS. Pierwsze URCaps to kombinacje stanowisk roboczych, systemów optycznych, okablowania, szczęk i chwytaków.

 

Caps jest skrótem angielskiego słowa “capabilities”, czyli możliwości. Na platformie są już dostępne pierwsze capsy. Wszystkie przeszły rygorystyczne testy ich integracji z robotami, ponieważ w pierwszej kolejności URCaps muszą być rozwiązaniami sprawdzonymi i dostosowanymi do użytkowania w przemyśle.

 

„Branża przemysłowa stoi przed wieloma wyzwaniami – kluczowe z nich to szybkie i bezproblemowe uruchamianie procesu produkcji oraz jak najdłuższy czas pracy bez przestojów. Wybierając rozwiązania z URCaps zarówno dystrybutor, jak i użytkownik końcowy zyskuje pewność, że będą one od samego początku dobrze działały. URCaps mogą oszczędzić tygodnie, a nawet miesiące pracy nad przekształceniem koncepcji w robota działającego w warunkach produkcyjnych. Jeżeli podczas instalacji robota pojawiają się problemy, określenie ich przyczyn często bywa skomplikowane. Dzięki URCaps można wybrać już sprawdzone kombinacje chwytaków robotycznych lub innych akcesoriów, co pozwoli uniknąć opóźnień i nerwowych sytuacji” – wyjaśnia Esben Østergaard, Dyrektor ds. Technicznych w Universal Robots.

 

Bezpłatna platforma

Model biznesowy URCaps jest prosty i przejrzysty. URCaps jest platformą dla dystrybutorów, integratorów i dostawców przedstawiających akcesoria, które są już z powodzeniem stosowane przez użytkowników końcowych robotów UR.

Filtr wyszukiwania umożliwia potencjalnym nabywcom wybieranie URCaps według zadanych parametrów. Universal Robots nie uzyskuje dochodów ze sprzedaży odbywającej się za pośrednictwem URCaps. Jedynym wymaganiem jest to, aby klienci nabywali roboty u autoryzowanych dystrybutorów w swoich krajach.

 

Zalety:

  • skrócenie czasu wdrażania rozwiązań robotycznych,
  • mniejsze ryzyko wdrożeń,
  • większa przewidywalność kosztów i czasu wdrożeń,
  • dostęp do dobrze sprawdzonych rozwiązań technicznych,
  • wymiana wiedzy,
  • inspiracja do nowych zastosowań,
  • większa pewność dzięki gotowym działającym rozwiązaniom.

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również