Uniwersalny sprawdzian produkcyjny Equator

Renishaw, uniwersalny sprawdzian produkcyjny Equator © Renishaw

Udostępnij:

Zwiększona wydajność precyzyjnej obróbki przedmiotów, skrócony czas ustawiania i regulacji procesu, a także integracja z systemami automatyki to niektóre z korzyści, jakich mogą teraz spodziewać się użytkownicy korzystający z nowego sprawdzianu produkcyjnego firmy Renishaw.

Nowy sprawdzian produkcyjny Equator 500 wykorzystuje w innowacyjny i wysoce powtarzalny sposób tradycyjną technikę porównywania produkowanych części z przedmiotem wzorcowym.Sprawdzian pracuje w zakresie temperatur 5-50° przy zachowaniu dokładności systemu i umożliwia pomiary przedmiotów o średnicy do 500 mm i wysokości do 400 mm. Nowy pakiet oprogramowania IPC (inteligentne sterowanie procesem) pozwala producentom zautomatyzować kontrolę procesu i wprowadzać korekty bezpośrednio do sterowań obrabiarek CNC.


Wiele sprawdzianów Equator wbudowano w zautomatyzowane gniazda produkcyjne, co jest wynikiem rosnącego zapotrzebowania na w pełni automatyczną produkcję w „inteligentnych fabrykach”. Takie rozwiązanie pozwala na kontrolowanie i optymalizację procesów, ograniczenie przestojów maszyn CNC oraz podniesienie efektywności produkcji.

Źródło: Renishaw

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również