Uprość sposób wyszukiwania i usuwania usterek napędów silnikowych

napędy silnikowe, prędkość silnika, Fluke © fluke

Udostępnij:

Napędy silnikowe są używane niemal wszędzie i niezbędne do dostosowania prędkości silnika do potrzeb danego zastosowania. Napędy silnikowe, nazywane również napędami falownikowymi, przemiennikami częstotliwości, napędami o zmiennej prędkości obrotowej (VSD), napędami o zmiennej częstotliwości (VFD) i napędami o regulowanej prędkości (ASD), są ważnym elementem wentylatorów, pomp, sprężarek i innych urządzeń napędzanych silnikami.

Wyszukiwanie i usuwanie usterek napędów silnikowych może być frustrujące i czasochłonne. Nawet przy użyciu profesjonalnego przyrządu trzeba najpierw zmierzyć się z ręczną konfiguracją i skomplikowanymi połączeniami, później zdecydować, jakie pomiary należy wykonać, a na koniec często nie ma prostego sposobu na udokumentowanie pracy.Nowe analizatory napędów silnikowych Fluke z serii MDA-500 pozwalają na analizę napędów falownikowych (VFD) i pomagają w lokalizacji usterek, zapobieganiu awariom i rozwiązywaniu typowych problemów w trójfazowych i jednofazowych układach napędów silnikowych w sposób łatwiejszy niż dotychczas.

Fluke MDA-510 i MDA-550 to przenośnie przyrządy pomiarowe przeznaczone do analizy napędów silnikowych, które pomagają bezpiecznie wyszukiwać i usuwać usterki silników z napędami falownikowymi.


TOP w kategorii
Źródło: Fluke

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również