Ursus z tytułem „Promotora Polskiej Gospodarki”

Ursus Promotorem Polskiej Gospodarki © Ursus

Udostępnij:

W trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego Monika Kośko, wiceprezes Ursus S.A., odebrała honorowy tytuł „Promotora Polskiej Gospodarki” przyznany przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego.

Zarząd Fundacji po raz pierwszy w swojej 25-letniej historii wyszedł poza ramy Konkursu „Teraz Polska” przyznając honorowe wyróżnienia polskim przedsiębiorstwom, w tym firmie Ursus.

To ważne wyróżnienie. Pokazuje to jak wielką drogę przebył Ursus w ostatnich 6 latach, stając się niekwestionowanym liderem w produkcji ciągników i maszyn rolniczych. Obecność w tak szacownym gronie wyróżnionych polskich przedsiębiorstw jest powodem do dumy i pokazuje, że nasz kraj może z powodzeniem stawać w wyścigu na międzynarodowych rynkach i zdobywać uznanie – powiedziała Monika Kośko.


Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego dodał: – Wyróżniając przedsiębiorców tytułem „Promotor Polskiej Gospodarki”, pragniemy z jednej strony przekazać nasze uznanie za wkład w budowanie konkurencyjnej gospodarki i marki naszego kraju, z drugiej natomiast pokazać Polakom sukcesy rodzimej przedsiębiorczości, które powinny naszą narodową dumę budować.

Ursus to ponad 120 lat rozwoju mechanizacji polskiego rolnictwa, zbierania doświadczeń i podtrzymywania przemysłowych tradycji w oparciu o rodzimy kapitał. Z maszyn producenta korzystają kolejne już pokolenia Polaków. To najstarsza polska marka pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa. W ofercie produktowej, Ursus stawia przede wszystkim na jakość wykonania oraz nowoczesne wzornictwo. Pod tym względem wytworzone produkty nie ustępują światowym liderom, a dzięki włączeniu do oferty firmy sprawdzonych maszyn rolniczych, firma zyskuje zupełnie nowe możliwości rozwoju szerokiego asortymentu wyrobów.

Produkty firmy docierają do tysięcy klientów w kraju i na świecie, w tym do krajów skandynawskich i wschodnich, gdzie eksportowane są wyroby pełnej oferty. Spółka podejmuje również działania zmierzające do odbudowy pozycji marki URSUS na rynkach pozaeuropejskich, w tym głównie w Afryce.


TOP w kategorii
Oprócz Ursusa tytułem „Promotora Polskiej Gospodarki” uhonorowane zostały także: Fakro Sp. z o.o., SELENA S.A., NEWAG S.A., Grupa Maspex oraz Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Źródło: Ursus

Udostępnij:

DrukujMMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również