Urządzenia do obróbki w luźnym ścierniwie

Preview
Reklama
Reklama

Firma Avalon należy w Polsce do prekursorów technologii obróbki w luźnym ścierniwie. W ciągu 20 lat swojej działalności Avalon opracował i wprowadził na rynek szereg rozwiązań technicznych i konstrukcyjnych, które zawojowały rynek jubilerski. Teraz firma wkracza do przemysłu, by i tutaj wprowadzić nowoczesną masową obróbkę.

Do tej pory na polskim rynku funkcjonowały nowoczesne maszyny obróbcze jedynie produkcji zachodniej. Avalon jest pierwszą polską firmą, która z powodzeniem wprowadza takie urządzenia na nasz rynek. Technika obróbki w luźnym ścierniwie ma zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu. Dzięki nowoczesnej maszynie TE60, firmy Avalon, można wykonać następujące aplikacje: usuwanie nalotów i rdzy, stępianie, odtłuszczanie i zaokrąglanie krawędzi, szlifowanie powierzchni, wygładzanie, polerowanie, wybłyszczanie.
Uzyskanie żądanego celu obróbczego na obrabianych detalach jest wynikiem zastosowania właściwej technologii - tzn. dobrania odpowiedniego urządzenia oraz środków technologicznych (kształtek, płynów technologicznych, past, proszków) - oraz ustalenia odpowiednich parametrów. Wszystkie te parametry firma opracowuje w swoim laboratorium i dopasowuje do indywidualnych potrzeb klienta.

Reklama

Wygładzarka TE60

Reklama

Dzięki wieloletniej współpracy z klientami Avalon doskonali swoje umiejętności i wprowadza na rynek coraz to nowe urządzenia. Najnowszym osiągnięciem firmy jest wygładzarka odśrodkowa (talerzowa) o nazwie TE60. Wygładzarka ta jest jedną z najnowocześniejszych i najszybszych maszyn służących do mechanicznej obróbki powierzchni. Typ TE60 przeznaczony jest dla średnich i dużych producentów. Urządzenie to służy do szlifowania, tępienia krawędzi, wygładzania i polerowania różnych detali w procesie mokrym oraz do polerowania w procesie suchym. TE60 umożliwia obrabianie detali odlewanych, tłoczonych, kutych, wykrawanych, toczonych, frezowanych, wtryskiwanych, które są wykonane z metali, tworzyw sztucznych, kamieni szlachetnych, szkła, ceramiki itp.
Maszyny z tej serii cieszą się dużym powodzeniem w branży meblarskiej, tekstylnej, medycznej, motoryzacyjnej oraz w wielu innych gałęziach przemysłu. Wygładzarka TE60 ma nowatorską konstrukcję komory roboczej, zapewniającą długotrwałą i bezawaryjną pracę.
Nierdzewna, solidna i funkcjonalna budowa maszyny zapewnia komfortową pracę i łatwość serwisu. Urządzenie wyposażone jest standardowo w sterownik umożliwiający szybkie zmiany parametrów pracy, takich jak prędkość obrotowa i czas cyklu. Ma także system dozowania płynów, składający się z precyzyjnej pompy i czujnika poziomu cieczy, oraz separator, umożliwiający szybkie oddzielanie obrabianych detali od wsadów szlifiersko-polerskich. Jeden cykl w procesie mokrym trwa średnio od kilku minut do dwóch, trzech godzin. System przepłukiwania oraz szybki wysyp umożliwiają częste zmiany cyklu, co wpływa na dużą wydajność tej maszyny.

Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama