VDSL Extender — urządzenie zwiększające zasięg przemysłowego Ethernetu

©

Udostępnij:

Fast Ethernet VDSL Extender to urządzenie zapewniające transmisję danych w sieci Ethernet za pomocą konwencjonalnych przewodów dwużyłowych (kabli typu ISTY lub telefonicznych) o maksymalnej długości 1900 metrów.

Dzięki transmisji danych rzędu 50 Mb/s urządzenie zapewnia wysoką wydajność sieci na odcinkach o długości do 300 metrów. W przypadku większych odległości (do 1900 metrów) szerokość pasma odpowiednio się zmniejsza. Urządzenia łączy się w pary w kombinacji Master/Slave, przy czym konfiguracji dokonuje się za pomocą przełącznika typu DIP.Podłączenie do sieci następuje za pomocą portu RJ-45 10/100Base-TX z funkcją automatycznej negocjacji. Przewód dwużyłowy podłączany jest za pośrednictwem portu RJ-11 lub zacisku wtykowego. Zależnie od odległości i jakości połączenia urządzenie automatycznie ustala 10 poziomów szybkości transmisji. Informacja o przepustowości łącza sygnalizowana jest użytkownikowi za pomocą diod LED.

VDSL Extender należy do rodziny produktów „Entry Line" i jest przeznaczony do użytku w trudnych warunkach. Spełnia międzynarodowe normy dotyczące odporności na wibracje i wstrząsy. Instalacja na szynach DIN odbywa się w trybie Plug & Play (Podłącz i pracuj). Urządzenie zasilane jest prądem stałym o napięciu 24V, dostarczanym przez odporne na uszkodzenia wejście zasilania. Ponadto jest ono przeznaczone do użytku w zakresie temperatur od -40 do +75 °C.

Urządzenie może być stosowane wszędzie tam, gdzie transmisja danych w sieci Ethernet możliwa jest tylko za pomocą prostych przewodów dwużyłowych, a budowa nowej instalacji (okablowania) nie wchodzi w grę. Dzięki wysokiej wydajności oraz dużej przepływności urządzenie nadaje się idealnie do podłączenia kamer internetowych w ramach systemu monitoringu.www.microsens.com

 

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również