Veolia przejęła ciepłownię w Leżajsku

logo Veolia © Veolia

Udostępnij:

Pod koniec stycznia br. Veolia podpisała z firmą ZPOW Hortino umowę na przejęcie ciepłowni, będącej źródłem ciepła dla pobliskiego przemysłu oraz miasta.

Ciepłownia, zbudowana w 1979 r., ma moc 44 MWt i jest opalana węglem. Produkowana w niej para zasila pobliską strefę przemysłową, w której są ulokowane zakłady produkcyjne dotychczasowego właściciela ciepłowni – firmy Hortino, browar Leżajsk oraz firma Styropianex, producent materiałów budowlanych.Ciepłownia stanowi także źródło zasilania dla miejskiej sieci ciepłowniczej 15-tysięcznego Leżajska (południowy – wschód Polski).

- Wybraliśmy Veolię ponieważ to stabilny partner z najlepszym doświadczeniem. W Polsce od wielu lat współpracuje z przemysłem, dostarczając najwyższej klasy rozwiązania i usługi z obszaru efektywności energetycznej. Liczymy, że tak samo będzie w naszym przypadku – mówi Krystian Błoński, wiceprezes zarządu Hortino.

- Jako aktywna firma poszukujemy nowych możliwości rozwoju, więc nasze inwestycje nie ograniczają się do miast i nie są związane tylko z dostarczaniem ciepła mieszkańcom. Stawiamy na ofertę dla przemysłu, obejmującą kompleksowe usługi z zakresu energii, odpadów i wody. Za pośrednictwem spółki Veolia term jesteśmy obecni także w mniejszych ośrodkach, dlatego jej doświadczenia z pewnością przydadzą się w Leżajsku – mówi Gerard Bourland, dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce. – Przejęta od firmy Hortino ciepłownia daje szansę na rozwój, ponieważ dostarcza ciepło zarówno do miasta, jak i przemysłu. Jestem przekonany, że dzięki tej współpracy lokalne firmy produkcyjne uzyskają szereg korzyści.Źródło: Veolia

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również