VI Konferencja Finansowania Zewnętrznego Małych i Średnich Przedsiębiorstw

©

Udostępnij:

8 Marca 2011 r. w Bydgoszczy odbędzie się VI Konferencja Finansowania Zewnętrznego Małych i Średnich Przedsiębiorstw.  Specjaliści i przedsiębiorcy MŚP spotkają się, aby pomówić o możliwościach finansowania małych i średnich przedsiębiorstw w ramach funduszy UE w województwie kujawsko-pomorskim. Projekt jest współfinansowany przez UE w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 8.1.

W planie jednodniowej konferencji są między innymi prezentacje na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Uczestnicy będą także mogli dowiedzieć się o dotacjach unijnych na działalność promocyjną i udział w targach czy misjach gospodarczych. Uczestnikom przybliżone zostaną ponadto zagadnienia związane z kredytowaniem, między innymi kredytem technologicznym, oraz kredytami i pożyczkami z dopłatami Unii Europejskiej.Dotrzeć z wiedzą
Spotkanie poprowadzą specjaliści z firmy doradczej DC Consultant i patroni Konferencji  - portalu Doradca-UE, oraz banku. Nie bez przyczyny zdecydowaliśmy się na takich patronów - mówi Szymon Cieśla z DC Consultant - wybrany przez nas bank, to jeden       z liderów finansowania inwestycji w firmach, a Doradca-UE to finansowany ze środków unijnych portal informacyjny, którego misją jest docieranie do potencjalnych Beneficjentów i pomoc w poszukiwania dla nich odpowiedniego finansowania. To zgodne z ideą naszych konferencji.Nowe spojrzenie na finansowanie
Mimo, że tematyka jest obszerna, organizatorzy zdecydowali się na jednodniową konferencję. Wszystko po to, by uszanować czas przedsiębiorców sektora MŚP, którzy często pracują w swych firmach na wielu etatach jednocześnie. Chcemy dać przedstawicielom MŚP wiedzę o  narzędziach rozwoju, i zaszczepić w nich przekonanie, które nasi zachodni sąsiedzi  żywią już od dawna - że zewnętrzne finansowanie to doskonały sposób na rozwój, którego nie wolno się bać. Środki z UE w formie bezzwrotnego finansowania wkrótce zostaną zamienione na finansowanie w formie pożyczek. To plus i minus - z jednej strony konieczność zwrotu otrzymanego wsparcia może odstraszać, z drugiej - da szansę finansowania dużo szerszej grupie beneficjentów - uważa Jacek Śledziński z DCConsultant.   

Dla małej przedsiębiorczości
Podczas spotkania będzie można nie tylko wysłuchać wystąpień, bowiem na sali obecni będą specjaliści z firmy DC Consultant, którzy podczas przerw, a także w czasie panelu dyskusyjnego odpowiedzą na wszelkie nurtujące słuchaczy pytania. Wierzymy, że wiedza jest kluczem do aktywności przedstawicieli MŚP. Naszym celem jest tą wiedzą się dzielić  i przekonywać, że wystarczy kilka kroków, by zmienić kierunek rozwoju małej przedsiębiorczości, która stanowi ważny motor gospodarki - mówi Jacek Śledziński.

Konferencja odbędzie się w Hotelu Słoneczny Młyn, przy ul. Jagiellońskiej w Bydgoszczy.  Spotkanie specjalistów z przedsiębiorcami MŚP rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do ok. 16:00. Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w Konferencji powinni przesłać formularz rejestracyjny najpóźniej do 1 Marca 2011. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji uzyskać można kontaktując się z organizatorem - firmą DC Consultant. Z jej strony można także pobrać agendę oraz formularz rejestracyjny( http://www.dc-consultant.pl/ )

Udostępnij:

DrukujGerd Knehr
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również