VIII Spotkanie Użytkowników Systemów B&R

Preview
Reklama
Reklama

9-10 października 2013 r. niedaleko Rawy Mazowieckiej odbyło się VIII Spotkanie Użytkowników Systemów B&R. W tym roku firma B&R zaproponowała nową formułę, w której zrywa z tradycyjną formą jednostronnego przekazu podczas prezentacji, na rzecz anty-konferencji i bezpośredniej wymiany opinii oraz kontaktu pomiędzy uczestnikami.

W Spotkaniu Użytkowników Systemów B&R uczestniczyło 88 osób. W trakcie dwóch dni spotkań uczestnicy mieli okazję poznawać prezentowane rozwiązania automatyzacji oraz tworzyć wspólną przestrzeń ekspercką, angażując się w dyskusje i dzieląc się swoimi doświadczeniami. Spotkanie te odbywały się w tzw. Kafejkach Wiedzy, gdzie inżynierowie B&R pokazywali uczestnikom szereg sztuczek i udzielali wskazówek oraz porad dotyczących efektywnej pracy z narzędziem Automation Studio 4.0 czy System Diagnostic Manager.

Reklama

 W drugim dniu Spotkania przeważały warsztaty i prezentacje klientów firmy, przedstawiające przykłady aplikacji z zastosowaniem rozwiązań automatyzacji B&R. W części warsztatowej zademonstrowano jak można skonfigurować system bezpieczeństwa w projekcie Automation Studio, wprowadzono uczestników w podstawy programowania aplikacji bezpieczeństwa w narzędziu SafeDESIGNER. Inżynierowie B&R wyjaśniali też, na czym polega i na co zwrócić uwagę podczas uruchomienia i diagnostyki maszyny z systemem bezpieczeństwa. Drugi warsztat poświęcony był uruchamianiu napędów. Celem warsztatu było zaprezentowanie konkretnych przykładów rozwiązań sterowania napędami (serwonapędy, napędy krokowe, falowniki).

Dużym zainteresowaniem uczestników Spotkania cieszyły się też wystąpienia klientów firmy B&R, w trakcie których prezentowano zastosowanie systemów B&R w praktyce.

Reklama

Warte wspomnienia jest także spotkanie z Krzysztofem Wielickim, wybitnym himalaistą, wspinaczem i taternikiem. Podczas półtoragodzinnego spotkania dotyczącego rozwojowi osobistemu i motywacji stworzył niesamowicie barwną opowieść o swoim życiu, górskich wyprawach i wyzwaniach oraz o tym, jak pokonywać trudności i osiągać cele.

www.br-automation.com

Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama