VX25 Ri4Power – integracja technologii systemowej do rozdziału mocy

Rittal, szafy sterownicze © Rittal

Udostępnij:

Rozdzielnie niskiego napięcia i rozdzielnie instalacyjne można teraz łatwo i bezpiecznie zaprojektować i wykonać w nowym systemie szaf VX25 Rittal zgodnie z IEC 61439. Projektanci urządzeń mogą wykorzystać system szyn zbiorczych VX25 Ri4Power 185mm do budowy centralnych i kompaktowych rozdzielnic o prądzie znamionowym do 2 100 A. Błyskawiczną integrację z VX25 umożliwia również VX25 Ri4Power ISV jako rozdzielnia instalacyjna do automatyki budynkowej.

VX25 Ri4Power 185 mm to systemowa technologia do bezpiecznego konstruowania rozdzielni niskiego napięcia lub rozdzielnic ze świadectwem weryfikacji konstrukcji według IEC 61439. Technologia ta umożliwia idealną integrację z nowym systemem szaf VX25 firmy Rittal. Standaryzowane zestawy montażowe dla każdej szerokości szafy ułatwiają montaż, m.in. dzięki bezotworowej konstrukcji. Zestawy montażowe pozwalają na łatwą i szybką integrację również innych komponentów obu systemów.System VX25 Ri4Power 185 mm spełnia najwyższe wymagania bezpieczeństwa, dzięki hermetycznej konstrukcji i zastosowaniu komponentów do niezależnego od obsługi załączania oraz rozłączania. Sprawdzona technologia adapterów ułatwia montaż kompaktowych wyłączników mocy. Zestawianie systemu 185 mm jest niezwykle proste za pomocą bardzo łatwej selekcji produktów oraz zastosowaniu programu Rittal Power Engineering.

System VX25 jest również przygotowany do modułów VX25 Ri4Power ISV do konstruowania rozdzielni instalacyjnych w przemysłowej automatyce budynku. Do łatwego montażu modułów rozbudowujących służą odpowiednie zestawy montażowe firmy Rittal. Montaż odbywa się zgodnie z normami IEC 61439 i jest udokumentowany świadectwem weryfikacji konstrukcji. Osiągnięcie wysokich stopni ochrony umożliwia sprawdzona kombinacja systemu szaf sterowniczych VX25 i modułów. W przypadku trudnych warunków rozdzielnię instalacyjną można zintegrować z szafami VX25 w wersji ze stali nierdzewnej, a zaprojektowanie modułowej konstrukcji ułatwi program Rittal Power Engineering.

W ten sposób można wykorzystać wiele zalet systemu szaf pełnogabarytowych VX25 także do konstruowania certyfikowanych rozdzielni niskiego napięcia i rozdzielni instalacyjnych. Nowy system szaf pełnogabarytowych VX25 Rittal oferuje projektantom urządzeń dodatkowe zalety w postaci efektywnej inżynierii, szybkiego montażu i wysokiego poziomu bezpieczeństwa.Źródło: Rittal

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również