W Polsce i w Europie spadła produkcja przemysłowa

©

Udostępnij:

Produkcja przemysłowa w Polsce w listopadzie spadła o 1,8% r/r po wzroście o 1,1% r/r w październiku, zaś w ujęciu miesięcznym spadła o 0,9% - podał unijny urząd statystyczny Eurostat. Według GUS produkcja przemysłowa w Polsce w listopadzie spadła o 0,8% r/r. Również europejski przemysł notuje spadki, mimo prognoz analityków, którzy przewidywali lekką poprawę sytuacji.


Wyrównana sezonowo produkcja przemysłowa w strefie euro spadła w listopadzie 2012 roku o 0,3% w ujęciu miesięcznym - podał Eurostat. W całej Unii Europejskiej produkcja zmniejszyła się także o 0,3%.Analitycy spodziewali się, że wskaźnik dla strefy euro wzrośnie o 0,1%.

Rok do roku produkcja przemysłowa skurczyła się o 3,7% w strefie euro i o 3,3% w całej Unii. W listopadzie najgorzej radził sobie przemysł w Słowenii - produkcja spadła tu o 4% miesiąc do miesiąca. Wśród krajów o największych spadkach znalazła się też Portugalia (-3,4%) i Hiszpania (-2,5%). Największe wzrosty produkcji przemysłowej zanotowała Estonia (4,7%), Łotwa i Holandia (po 1%).

W porównaniu z listopadem 2011 roku najgorzej wypadają Włochy (-7,6%), Hiszpania (-7,2%) oraz Irlandia (-6,6%). Najlepiej poradziła sobie Litwa - produkcja w tym kraju wzrosła o 8,9% w ujęciu rocznym. Dobrze radzi sobie także Malta - wzrost o 6,1%.źródło: PAP, ekonomia 24.pl, forsal.pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również