W Polsce przybywa przedsiębiorców

© SXC

Udostępnij:

Przedsiębiorczość w Polsce kwitnie, przynajmniej ze statystycznego punktu widzenia, twierdzi "Puls Biznesu", powołując się na dane Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej.

Wynika z nich, że w ub. roku w całym kraju zarejestrowano 352 tys. firm, bijąc tym samym rekord wyśrubowany w 2012 r.

316 tys. firm (czyli prawie 90% ogółu) to indywidualna działalność gospodarcza, rozkręcana często przez pracowników, którzy nie mogą liczyć na etat. Założono ich o 6,8% więcej niż rok wcześniej. Większość powstała w pierwszej połowie roku, potem dynamika przyrostu osłabła. To pozytywny objaw, tłumaczony przez ekspertów poprawą sytuacji gospodarczej.

Jako imponujący określa "PB" wzrost liczby "klasycznych" firm, czyli takich, które rejestrowane są w KRS. W 2013 r. storzono 36,3 tys. tego rodzaju podmiotów – 15% więcej niż w zdecydowanie najlepszym dotychczas pod tym względem 2012 r. Najwięcej firm zarejestrowano na Mazowszu, a  Wielkopolska i Śląsk zajmują drugą oraz trzecią pozycję w zestawieniu.

źródło: biznes.pl, Puls BiznesuUdostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również