Warsaw Industry Week: Olbrzymi potencjał

Warsaw Industry Week

Warsaw Industry Week to najszybciej rozwijające się targi przemysłowe w Polsce, będące miejscem efektywnych spotkań w biznesie. Listopadowe wydarzenie łączy tradycyjną formułę targową z nowoczesnym, indywidualnym podejściem do wystawców i zwiedzających.

Dzięki kompleksowości prezentowanych rozwiązań profesjonalni odwiedzający podczas trzech dni Warsaw Industry Week mają okazję zapoznać się z bardzo szeroką gamą produktów i usług przemysłowych: od obróbki metalu i drewna, przez spawalnictwo, lakiernictwo, hydraulikę i pneumatykę, automatykę i robotykę, oprogramowanie dla przemysłu, druk 3D, do obróbki tworzyw sztucznych. Równoległa współpraca z instytutami badawczymi i uczelniami technicznymi sprawia, że targi są spotkaniem przemysłu, biznesu i nauki.

Centrum spotkań biznesowych i wydarzeń branżowych
Pojawiając się na Warsaw Industry Week, firmy zyskują niepowtarzalną okazję dotarcia do olbrzymiej grupy profesjonalnych zwiedzających oraz zawarcia nowych, wartościowych kontaktów. Dzieje się tak za sprawą wyjątkowej lokalizacji targów – w samym centrum administracyjnym i decyzyjnym Polski. Dzięki uruchomionemu w 2018 r. programowi spotkań matchmakingowych zaaranżowanych zostało ponad 300 owocnych spotkań biznesowych z potencjalnymi kupcami z siedmiu krajów (Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy i Białorusi).

Przy okazji Warsaw Industry Week odbywają się takie wydarzenia jak: konferencja Modern Industry zorganizowana przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, czy w ramach węższych specjalizacji: Konferencja Profesjonalistów z branży lakierniczej, warsztaty programowania robotów przygotowane przez Mitsubishi Electric, szkolenia i egzaminy na uprawnienia energetyczne.

Prezentacje dobrych praktyk
Opracowując program wydarzeń towarzyszących, targi stawiają sobie za cel opracowanie atrakcyjnego i merytorycznie wartościowego konspektu. Dzięki współpracy z czołowymi firmami przemysłowymi i przedstawicielami świata nauki zorganizowano Międzynarodową Konferencję Instrumenty Przemysłu 4.0, podczas której przedsiębiorcy dowiedzieli się, czym jest idea Przemysłu 4.0 w Polsce i jakie praktyczne wsparcie dla przedsiębiorstw oferuje w tym obszarze Platforma Przemysłu Przyszłości, jak również zapoznali się z przykładami wdrożeń innowacyjnych rozwiązań do zakładów produkcyjnych sektora MŚP. Firma Wiśniowski wraz z partnerem – firmą Astor zaprezentowali przykład własnego wdrożenia inteligentnej linii produkcyjnej z wykorzystaniem robotów spawalniczych w fabryce bram i ogrodzeń Wiśniowski.

Przedstawiono również projekty zrealizowane w ramach programów rozwojowych Unii Europejskiej i przykłady wzorcowych fabryk 4.0. Uczestnicy poznali też możliwości finansowania innowacji w przedsiębiorstwie, a przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz stowarzyszenia EFFRA opowiedzieli o aktualnych programach rozwojowych ukierunkowanych na rozwój fabryk. Przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego opowiedział o narzędziach finansowania innowacji z narzędzi oferowanych przez Bank.

Konferencja została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, a partnerem wydarzenia został Krajowy Punk Kontaktowy Programów Badawczych UE.

 

Ptak Warsaw Expo
ul. Katowicka 62
05-830 Nadarzyn
infol@warsawexpo.eu
www.warsawexpo.eu

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę