Warsztaty z ABB, czyli prezentacja innowacyjnych rozwiązań w robotyzacji

Preview
ABB
Reklama
Reklama

Goście jednodniowych Warsztatów mieli okazję poznać nowoczesną technologię ABB, która swoje zastosowanie znajduje głównie w pracach obróbczych, wymagających dużych nakładów pracy ludzkiej. Ręczne szlifowanie, polerowanie, czy gratowanie nie zawsze gwarantuje powtarzalność produktów końcowych. Do tego typu prac zatem wykorzystywane są coraz częściej roboty przemysłowe. Rozwojem tych aplikacji zajmuje się dział firmy ABB o nazwie FlexFnishing.

Wydarzenie podzielone zostało na dwie części. W pierwszej połowie spotkania, do tematu wprowadził Gości Jarosław Karch (ABB), który opowiedział o technologii opartej o kontrolę docisku i sterowania siłą Force Control. Temat kontynuował, głównie skupiając się na przykładach wdrożeń opartych o wspomnianą technologię, Matthias Voelkl z austriackiego ABB.

Reklama

Pracownik działu inżynieryjnego ABB – Adam Bandelewski, zaprezentował możliwości programowania w RobotStudio. Podczas swojej prezentacji pokazał jak szybko, dzięki zastosowaniu tego oprogramowania, można zaprogramować ścieżki obróbcze i sprawdzić cały program bez konieczności każdorazowego odwiedzania stacji zrobotyzowanej.

Bardzo ciekawy temat poruszyli goście z fińskiej firmy JOT Automation. Petri Kosonen zaprezentował rozwiązania produktowe dla obróbki powierzchniowej.

W trakcie pokazów ABB zaprezentowało możliwości robotów z zastosowaniem technologii Force Control.

Powiązane firmy

Reklama

Pokazana została cela FlexFinishing, czyli kompletne standaryzowane rozwiązanie, które może zostać zaprogramowane dla różnych narzędzi oraz zaadoptowane do pracy z różnymi komponentami i obiektami.

Stanowisko firmy JOT Atuomation również cieszyło się popularnością wśród obecnych. Cela FlexMill wyposażona w robota ABB zaprezentowana została, jako kompletne rozwiązanie do polerowania łopatek turbin silników lotniczych. Podczas pokazu firma JOT Automation zaprezentowała rozwiązanie, w którym w sposób automatyczny i podczas procesu mierzone są wskazane wymiary detalu i na tej podstawie tworzony jest program pracy robota.

Spotkania tego typu to doskonała okazja do pokazania możliwości rozwiązań zrobotyzowanych. ABB podkreśla, jak ważne są dla nich wydarzenia, podczas których klientom przekazywana jest wiedza nie tylko poparta przykładami, a również późniejszym pokazem możliwości omawianego sprzętu. Jest to również świetna okazja do porozmawiania na temat możliwości wprowadzenia rozwiązań u klientów w ich warunkach produkcyjnych.

 

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama