Weasel nominowany do nagrody IFOY 2016

© Schafer

Udostępnij:

Firma SSI Schäfer została nominowana do nagrody IFOY 2016 przyznawanej co roku przez niemiecką agencję würmser.communications za najbardziej innowacyjne rozwiązania z zakresu logistyki i magazynowania. 

Za takie rozwiązanie uznano wewnątrzzakładowe rozwiązanie flotowe realizowane przez bezobsługowy system transportowy (FTS) typu Weasel wdrożone w firmie Next-Level Logistik GmbH zajmującej się świadczeniem usług logistycznych dla branży odzieżowej.System jest odpowiedzialny za transportpojemników, kartonów, tac oraz innych produktów o wadze do 35 kg między strefą przyjęcia towarów, stanowiskami pracy, wyjściem towarów oraz strefą wywozu odpadów. W przeciwieńnia drogich czujników ani kompleksowych systemów sterowania, a otrzymywane towary są automatycznie identyfikowane i ewidencjonowane za pomocą systemu RFID.

Dodatkową zaletąWeasel jest wysoka elastyczność będąca pochodną rezygnacji z ruchu szynowego pojazdu. Dzięki temu mogą one zostać bezproblemowo włączone w istniejącą infrastrukturę, a ich flota może być dowolnie rozbudowywana w celu dostosowania wydajności systemu do sezonowych fluktuacji popytu.

www.ssi-schaefer.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również