WELBEE – kontrolowany łuk w robotyzacjach spawania

©

Udostępnij:

 

Oferowana obecnie przez SAP-WELD robotyzacja procesów spawalniczych realizowane jest w oparciu o najnowszą generację spawarek OTC-Daihen. Technologia WELBEE w nich zastosowana pozwala na pełną kontrolę i sterowanie zjawiskami zachodzącymi w naturalnym łuku spawalniczym CO2/MAG/MiG.

Oprócz standartowych procesów, w menu spawarki znajduje się opracowana przez OTC-Daihen opcja zasilania łuku napięciem przemiennym, nazwana AC MIG PULSE. Nowy, specjalnie zaprojektowany i wykonany dla OTC-Daihen, procesor zapewnia zbieranie danych, ich przetwarzanie oraz transmisję w czasie nieprzekraczającym wielkości nanosekundowych (10-9 s). Daje to optymalną kontrolę i adaptacyjne sterowanie łuku spawalniczego.Spawarki WELBEE 400L gwarantują 80% redukcji odprysków występujących przy spawaniu w czystym dwutlenku węgla oraz 60% redukcji w stosunku do konwencjonalnego łuku MAG.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również