Wełna mineralna TP 138 w ECOSE® Technology od Knauf Insulation

Preview
Reklama
Reklama

Firma Knauf wprowadziła na rynek nowy rodzaj wełny mineralnej - TP 138.

Produkowana z włókien szklanych w postaci płyt wełna mineralna TP 138 jest produktem hydrofobizowanym, dzięki czemu nie absorbuje wilgoci. Znajduje zastosowanie przede wszystkim jako izolacja cieplna i akustyczna ścian warstwowych, kasetowych oraz w konstrukcjach ścian z elewacją wentylowaną. Może być również wykorzystana do docieplania ścian zewnętrznych (na ruszcie) od wewnątrz pomieszczeń - m.in. w obiektach zabytkowych oraz wszędzie tam gdzie inwestorowi zależy na zachowaniu atrakcyjnej i nienaruszonej elewacji.

Reklama

- TP 138 to wełna mineralna nowej generacji, produkowana w innowacyjnej ECOSE® Technology, bazującej na naturalnych surowcach i komponentach - mówi Ewa Kosmala, dyrektor ds. technicznych w firmie Knauf Insulation. - Dzięki temu wełna jest miła w dotyku, bezzapachowa i bardzo łatwa w obróbce, a ponadto mniej pyląca. Poza tym bardzo dobrze zachowuje swój kształt i idealnie wypełnia izolowaną przestrzeń.

Co ważne, TP 138 charakteryzuje ponadstandardowymi parametrami izolacyjności cieplnej - współczynnik przewodzenia ciepła =0,032 W/mK oraz doskonałymi parametrami izolacji akustycznej. Dzięki innowacyjnej technologii produkcji jest jednocześnie wolna od formaldehydu, fenoli i związków akrylu, a także pozbawiona sztucznych barwników.

Reklama

Dane techniczne:

Grubość: od 40 do 160 mm
Szerokość: 600 mm
Długość: 1350 mm
Współczynnik przewodzenia ciepła: 0,032 W/mK
Klasa reakcji na ogień: A1

Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama