Wertykalne centra pięcioosiowe

Kovosvit MAS, centrum wieloosiowe © Kovosvit MAS

Udostępnij:

Podczas Międzynarodowych Targów Maszynowych w Brnie firma Kovosvit MAS zaprezentuje wysokowydajne, pięcioosiowe centra do toczenia, umożliwiające połączenie operacji toczenia, frezowania i wiercenia.

Maszyna posiada trzy osie liniowe z pomiarem bezpośrednim. Oś Y jest dodatkowo zdwojona przy pomocy konstrukcji mostowej, co gwarantuje bardzo dużą dokładność. Stół obrotowo-uchylny jest mocowany po obydwu stronach maszyny, co ma duży wpływ na ogólną sztywność maszyny oraz jakość produktu końcowego.Maksymalna średnica elementu wynosi 1000 mm, zaś jego maksymalna wysokość 500 mm. Maszyna ma do wyboru jeden stół frezarski, dwa tokarskie lub jeden paletowy. Maksymalne obciążenie stołu może wynosić do 850 kg. Maszyna MCU 700 jest wyposażona w modułowy zasobnik narzędzi i maksymalnie może dysponować 64 narzędziami. W ofercie jest również bardzo szeroka skala najnowocześniejszych wrzecion ze zintegrowanym napędem „built-in“, od siłowych aż po wysokoobrotowe.

MCU 700 potrafi zarówno frezować, jak i toczyć. Oprócz tego może wykonywać inne rodzaje obróbki - wiercenie, nawiercanie czy nacinanie gwintów. Wyposażona jest ponadto w funkcję „Zielona Planeta“. Jej wykorzystanie jest również bardzo szerokie, od przemysłu samochodowego i transportu, poprzez energetykę do lotnictwa czy produkcji form.

Pięcioosiowe centra będzie można obejrzeć podczas Międzynarodowych Targów Maszynowych w Brnie, które odbędą się w dniach 9-13 października 2017 (pawilon P, stoisko 150).Źródło: Kovosvit MAS

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również