Wideoskop diagnostyczny do użytku w wymagających środowiskach przemysłowych

Fluke, wideoskop © Fluke

Udostępnij:

Firma Conrad Business Supplies dodała do swojej oferty sprzętu kontrolno-pomiarowego wideoskop diagnostyczny DS703 FC o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli wyposażony w interfejs WLAN, współpracujący z systemem Fluke Connect.

Jeśli chodzi o kontrolę jakości przy produkcji lub inspekcji i konserwacji maszyn, często zdarza się, że pewne miejsca są trudno dostępne lub w ogóle nie da się do nich dostać — wyjaśniał Markus Gebhard, starszy specjalista ds. zakupów strategicznych w firmie Conrad Business Supplies. — Aby rozwiązać problem z konserwacją przemysłową dodaliśmy do naszej gamy produktów wytrzymały wideoskop diagnostyczny Fluke.Wideoskop DS703 FC, przeznaczony do zastosowań w wymagających środowiskach przemysłowych, wyposażono w pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 17,8 cm (7 cali). Funkcja makro- i mikro-zoom pomaga w uzyskaniu obrazów o wysokiej jakości w trudnodostępnych miejscach. Szczególnie przydatną funkcją diagnostycznego wideoskopu jest regulowane oświetlenie LED.

Kolejną ważną cechą jest możliwość obracania wyświetlanego obrazu dzięki innowacyjnej technologii Up-is-Up, która zapewnia wyświetlanie obrazów we właściwej orientacji niezależnie od położenia sondy (dotyczy wyłącznie sond 8,5 mm z przewodem o dł. 1,2 m).

Wideoskop jest wyposażony w standardową sondę z przewodem o dł. 1,2 m, która ma podwójną kamerę, umożliwiającą nagrywanie filmów w rozdzielczości 720p (720 pikseli w pionie).

Korzystając z sondy wideoskopu DS703 FC oraz łączności WiFi, użytkownicy mogą dołączać obrazy bezpośrednio do danych o obiekcie, sprzęcie lub do zlecanych zadań poprzez system Fluke Connect, oszczędzając w ten sposób cenny czas — mówił Stefan Kohler, Marketing Manager, Fluke Germany. — Aby umożliwić bezprzewodowe przesyłanie obrazów, urządzenie wyposażono w bezprzewodowy interfejs 802.11b/g/n o zasięgu do 10 metrów.

Dostęp do rejestrów konserwacyjnych jednocześnie na miejscu inspekcji i z biura lub z innej lokalizacji pozwala na sprawniejsze podejmowanie decyzji i współpracę członków zespołu w czasie rzeczywistym. Ponadto obrazy i filmy można przesyłać bezpośrednio z wideoskopu do smartfonu lub komputera PC. Urządzenie wyposażono w pamięć o pojemności 6 GB.Dostępne są opcjonalne sondy z kamerą o średnicy od 3,8 do 8,5 mm i o długości przewodu do 20 metrów, co zwiększa elastyczność urządzenia i pozwala na przystosowanie go do szczególnych zadań inspekcyjnych.

Wideoskop o wielkości 17,73 cm x 22,48 cm zasilany jest z akumulatora Li-ion (3,7 V, 6400 mAh), który zapewnia 3 godziny pracy urządzenia przy jasności LED 50%. Pełen zestaw obejmuje sondę, przewody HDMI i USB, zasilacz oraz futerał z pianką EVA od producenta.

Źródło: Conrad Electronic

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również