Większa efektywność energetyczna układów hydraulicznych

W porównaniu z konwencjonalnymi olejami hydraulicznymi oleje serii Mobil SHC 500 pomagają zredukować zużycie energii przez układy hydrauliczne nawet o 6,2%*. Dlatego też na ich opakowaniu pojawi się zastrzeżony przez producenta znak efektywności energetycznej (Energy Efficiency).

Korzyści płynące z poprawionej wydajności hydraulicznej mogą przełożyć się na zwiększoną wydajność urządzenia, a także na obniżenie zużycia paliwa. Oleje serii Mobil SHC 500 charakteryzują się doskonałą wydajnością pracy zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. Mają wyjątkową stabilność utleniania oraz nowatorskie właściwości zapewniające znakomitą czystość układów. Produkty serii Mobil SHC 500 przyczyniają się do wydłużenia czasu pracy zarówno samego oleju, jak i maszyn w szerokiej gamie aplikacji.

Seria olejów Mobil SHC 500 została opracowana wspólnie z kluczowymi producentami maszyn i urządzeń (OEM), aby spełnić rygorystyczne oczekiwania ze strony wymagających układów hydraulicznych. Mobil SHC 500 pomaga zwiększyć wydajność oraz spełnia wymagania klienta związane ze zrównoważonym rozwojem firmy i ekologią. Seria produktów Mobil SHC 500 to znakomitej jakości oleje hydrauliczne, które zostały opracowane w oparciu o syntetyczne, bezparafinowe ciekłe bazy węglowodorowe, połączone ze starannie zaprojektowanym, wysoko stabilizowanym pakietem dodatków uszlachetniających. Jedną z korzyści wynikających ze stosowania tych produktów jest doskonała pompowalność w niskich temperaturach z zachowaniem maksymalnej ochrony przeciwzużyciowej dla wysokociśnieniowych pomp łopatkowych, tłokowych i zębatych.

Zwiększona wydajność układów hydraulicznych, czystość układu oraz trwałość oleju oferowana przez produkty serii Mobil SHC 500 pozwolą producentom na wydłużenie okresów pomiędzy wymianami oleju, a także na optymalną ochronę maszyn i urządzeń, co zmniejszy koszty serwisu maszyn jak i koszty utylizacji produktu. Co więcej, zwiększona wydajność i trwałość olejów hydraulicznych z serii Mobil SHC 500 umożliwi ograniczenie emisji dwutlenku węgla, co zmniejszy negatywny wpływ pracy urządzeń na środowisko.

Seria olejów Mobil SHC 500 została zaprojektowana z myślą o pracy w ekstremalnych warunkach i zapewnieniu doskonałych osiągów wraz z zachowaniem dodatkowego marginesu ochrony przeciwzużyciowej, znacznie przewyższającej możliwości porównywalnych produktów na bazie olejów mineralnych.

Więcej informacji: www.mobil.pl lub mobilindustrial.com


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.