Wielofunkcyjna termiczna tkanina ochronna

©

Udostępnij:

Firma DuPont ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego rozwiązania o nazwie Nomex® MHP. Ta tkanina to następna generacja ochrony przed wysoką temperaturą, płomieniem, skutkami działania łuku elektrycznego i drobnymi rozpryskami stopionego metalu do zastosowania w warunkach przemysłowych.

Nomex® MHP zaprojektowano w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na wygodny, „oddychający” i trwały materiał, który zapewnia wysoki poziom ochrony przed wieloma zagrożeniami – to znaczący krok naprzód pod względem wydajności. Tkanina Nomex® MHP, składająca się z mieszanki włókien, jest lekka i przepuszcza powietrze dzięki użyciu włókna Nomex®, a trwałość i wytrzymałość nadaje jej włókno DuPont™Kevlar®.Tkanina ta została opracowana z myślą o pracownikach. Ma ona szereg cech, które służą zapewnieniu bardziej profesjonalnego wyglądu i komfortu pracy. Standardowe testy przeprowadzone przez Francuski Instytut Wyrobów Tekstylnych i Odzieżowych wykazały, że jest ona bardziej miękka i gładka w dotyku w porównaniu z bawełną uniepalnioną i mieszankami włókien modakrylowych. Tkanina jest z natury elastyczna, co z kolei zapobiega powstawaniu zagnieceń.

Materiał Nomex® MHP został opracowany, by wchłaniać wilgoć i schnąć szybciej niż bawełna uniepalniona. Dodatkowo jest lekki, co zapewnia pracownikom komfort w trakcie pracy. Mniej się kurczy w porównaniu z bawełną uniepalnioną i aktualnie dostępnymi mieszankami włókien modakrylowych, co powoduje lepsze dopasowanie ubrania a tym samym zapewnia pracownikowi wygodę i profesjonalny wygląd w okresie użytkowania odzieży.

Oprócz przeprowadzonych badań użytkowych, ubrania wykonane z tkaniny Nomex® MHP zostały przetestowane na aparaturze Thermo-Man® firmy DuPont, jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie urządzeń do oceny stopnia oparzeń. Wyniki wskazują, że Nomex® MHP zapewnia użytkownikowi wyjątkowy poziom ochrony zważywszy, że procentowy zakres oparzeń przy 3-, 4- i 5-sekundowym działaniu płomieni jest bardzo niski.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również