Wielofunkcyjny czujnik wizyjny

© Turck/Banner

Udostępnij:

Firma Turck wprowadziła do swojej oferty nową generację czujników wizyjnych i czytników kodów kreskowych oferujących wiele opcji narzędziowych i opcję wyboru rozdzielczości w każdym urządzeniu. Linia iVu Plus Gen2, opracowana przez partnera firmy Turck w zakresie optyki – firmę Banner Engineering, obejmuje modele ze zintegrowanym i zdalnym ekranem do szerokiego stosowania w zakresie inspekcji, kontroli optycznej maszyn i kontroli jakości.

Czujniki wizyjne z wbudowanym oświetleniem przeznaczone są do zastosowań, które zwykle wymagają wielu czujników optycznych lub zbliżeniowych. Czujniki wizyjne przy wykorzystaniu dużej rozdzielczości umożliwiają detekcję niewielkich cech komponentów oraz zastosowanie kilku funkcji podczas analizy jednego elementu. Czytniki kodów kreskowych odczytują dwanaście formatów kodów kreskowych 1D i 2D, dzięki czemu mogą być stosowane do zaawansowanej identyfikacji we wszystkich gałęziach przemysłu. Oferują one możliwość ustawienia rozdzielczości w trybie gruboziarnistym, który zapewnia znacznie szybszy odczyt, szczególnie dla kodów kreskowych 2D. Czujniki mogą przechowywać w pamięci do 30 inspekcji oraz zapewniają możliwość szybkiego przełączenia programu w celu kontroli kolejnego produktu. Wytrzymała obudowa IP67 pozwala na stosowanie w trudnych warunkach środowiskowych. Zdalne wyświetlacze dostępne są zarówno w wersji montowanej na maszynie, jak i ręcznej.Intuicyjny interfejs użytkownika z ekranem dotykowym umożliwia konfigurowanie, monitorowanie i modyfikowanie inspekcji bez potrzeby stosowania zewnętrznego komputera. Obsługiwane protokoły EtherNet/IP oraz Modbus/TCP ułatwiają komunikację z wieloma systemami PLC i HMI.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również