Wiertła MasterDrill z zabezpieczoną krawędzią skrawającą

Preview
Fanar
Reklama
Reklama

Nowoczesne narzędzia skrawające charakteryzują się coraz większą wszechstronnością zastosowań przy jednoczesnym wzroście trwałości. Taki bezkompromisowy postęp jest możliwy dzięki skupieniu się konstruktorów na szczegółach, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka.

Obecnie projektowanie narzędzi nie ogranicza się już jedynie do wyboru odpowiedniego materiału i nadania geometrii ostrzy. Oczekiwana trwałość przy pracy w różnych gatunkach materiałów może być osiągnięta jedynie przy kontrolowanym zabezpieczeniu krawędzi skrawających, czyli elementu, który jest narażony na największe obciążenia mechaniczne oraz termiczne. Od tego miejsca rozpoczyna się zużycie, które po ujawnieniu pierwszych oznak rośnie lawinowo.

Reklama

 

Preview

Zabezpieczona krawędź wiertła MasterDrill

 

Powiązane firmy

Reklama

Krawędzie skrawające wierteł MasterDrill zabezpieczane są w procesie obróbki strumieniowo-ściernej. Jest to zabieg szeroko znany w branży narzędziowej. To, co wyróżnia produkty Fanar to fakt, że proces ten prowadzony jest przy wykorzystaniu zbudowanych na własne potrzeby maszyn. Cechują się one o wiele większą elastycznością parametrów obróbki niż dostępne na rynku rozwiązania, dając tym samym możliwość uzyskania żądanych efektów dla każdego typu narzędzia.

Na tak przygotowane wiertła MasterDrill nanoszona jest powłoka PVD AT, charakteryzująca się wysokimi właściwościami przeciwzużyciowymi w warunkach występowania wysokich temperatur.

Połączenie tych cech wraz z wewnętrznym doprowadzeniem chłodziwa bezpośrednio do strefy skrawania, pozwala na wydajną obróbkę takich materiałów jak stale stopowe, nierdzewne, żeliwa, a także superstopy.

Źródło: Fanar

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama