Wiertła MasterDrill z zabezpieczoną krawędzią skrawającą

Fanar, wiertła MasterDrill © Fanar

Udostępnij:

Nowoczesne narzędzia skrawające charakteryzują się coraz większą wszechstronnością zastosowań przy jednoczesnym wzroście trwałości. Taki bezkompromisowy postęp jest możliwy dzięki skupieniu się konstruktorów na szczegółach, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka.

Obecnie projektowanie narzędzi nie ogranicza się już jedynie do wyboru odpowiedniego materiału i nadania geometrii ostrzy. Oczekiwana trwałość przy pracy w różnych gatunkach materiałów może być osiągnięta jedynie przy kontrolowanym zabezpieczeniu krawędzi skrawających, czyli elementu, który jest narażony na największe obciążenia mechaniczne oraz termiczne. Od tego miejsca rozpoczyna się zużycie, które po ujawnieniu pierwszych oznak rośnie lawinowo.

 Zabezpieczona krawędź wiertła MasterDrill

 

Krawędzie skrawające wierteł MasterDrill zabezpieczane są w procesie obróbki strumieniowo-ściernej. Jest to zabieg szeroko znany w branży narzędziowej. To, co wyróżnia produkty Fanar to fakt, że proces ten prowadzony jest przy wykorzystaniu zbudowanych na własne potrzeby maszyn. Cechują się one o wiele większą elastycznością parametrów obróbki niż dostępne na rynku rozwiązania, dając tym samym możliwość uzyskania żądanych efektów dla każdego typu narzędzia.


TOP w kategorii
Na tak przygotowane wiertła MasterDrill nanoszona jest powłoka PVD AT, charakteryzująca się wysokimi właściwościami przeciwzużyciowymi w warunkach występowania wysokich temperatur.

Połączenie tych cech wraz z wewnętrznym doprowadzeniem chłodziwa bezpośrednio do strefy skrawania, pozwala na wydajną obróbkę takich materiałów jak stale stopowe, nierdzewne, żeliwa, a także superstopy.

Źródło: Fanar

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również