Wiosna w budownictwie. Hörmann na targach Budma 2014

©

Udostępnij:

Wielu ekspertów twierdzi, że rok 2014 będzie początkiem dobrej koniunktury. Taką zapowiedź można też było usłyszeć na targach BUDMA w Poznaniu. O tym, że w budownictwie nadchodzi wiosna dobitnie przekonywało stoisko firmy Hörmann.

W sumie na powierzchni 340 m² firma pokazała ponad 40 nowych i zmodernizowanych produktów. Przez cztery targowe dni tłumnie przyglądali się im partnerzy handlowi, architekci i inwestorzy.

Ciepło i elegancja dla przemysłu
Firma Hörmann pokazała na Budmie m.in. innowacyjne produkty dla przemysłu i logistyki.
Świadomym inwestorom stawiającym np. hale produkcyjne, a dążącym do obniżenia kosztów energii ponoszonych na ich ogrzanie zaprezentowano segmentową bramę przemysłową SPU 67 Thermo. To brama z przegrodą termiczną, o grubości blatu 67 mm  - zamiast dotychczasowych 42 mm. W tym nowym standardzie brama SPU posiada prawie dwukrotnie lepszą izolacyjność cieplną – dla zamontowanej bramy o wymiarach 5 x 5 metrów współczynnik U wynosi 0,51 W/(m2K). Ta nowość, której produkcja ruszyła 1 kwietnia tego roku, będzie doskonałym rozwiązaniem w narażonych na spore straty ciepła dużych halach, gdzie bramy stanowią znaczącą część konstrukcji budynku.

Na poznańskich targach Hörmann zaprezentował też wiele nowatorskich rozwiązań  stosowanych w bramach szybkobieżnych, przeciwpożarowych bramach przesuwnych i rampach przeładunkowych. Uwagę inwestorów szukających eleganckiej bramy do reprezentacyjnych nowoczesnych budynków przykuwała aluminiowa segmentowa brama  ALR Vitraplan. Ta brama z przeszkleniem tworzącym jednolitą powierzchnię - bez widocznych profili – stanowić może bardzo atrakcyjny element architektoniczny.

Drzwi do bardzo ciepłych domów
Hitem na stoisku firmy Hörmann były wyróżnione Złotym Medalem MTP drzwi do domów pasywnych ThermoCarbon o niespotykanym dotąd współczynniku przenikania ciepła, który może wynosić nawet 0,47 W/m²K. Duże zainteresowanie wzbudzała ich niezwykle nowoczesna konstrukcja. Ta wypełniona pianką poliuretanową aluminiowa płyta drzwiowa o grubości 100 mm posiada bowiem niezwykle innowacyjny wewnętrzny profil skrzydła wykonany z kompozytów na bazie karbonu i włókna szklanego. Całości dopełniają aluminiowe ościeżnice, wyposażone w poliamidowe przegrody termiczne.

Obok drzwi ThermoCarbon prezentowane były nowe drzwi ThermoSafe. Te drzwi z aluminiową płytą o grubości 73 mm osiągają współczynnik UD na poziomie 0,81 W/(m2K), doskonale więc sprawdzają się w domach energooszczędnych.

Wymogi stawiane drzwiom w takich budynkach mogą też spełniać pokazywane przez  Hörmanna na Budmie drzwi ThermoPro Plus o bardzo solidnej stalowej płycie i aluminiowej  ościeżnicy wyposażonej w przegrodę termiczną. Zarówno aluminiowe, jak i stalowe drzwi tego producenta przykuwały uwagę ciekawym, nowoczesnym wzornictwem.

Cicha bramna do garaży zbiorczych
Nowatorskimi rozwiązaniami zwiększającymi komfort użytkowania wyróżnia się też uchylna  brama do garaży zbiorczych - ET 500. To brama, która otwiera i zamyka się płynnie i bardzo cicho, co niezwykle istotne w garażach podziemnych i budynkach wielorodzinnych. Dzięki innowacyjnemu i nie zużywającemu się mechanizmowi przeciwwagi prawie nie wymaga ona konserwacji. Dużą zaletą tej bramy jest też specjalny system uchyłu, dzięki któremu skrzydło nie wychodzi poza linię elewacji oraz możliwość dowolnego jej wypełnienia i harmonijnego wkomponowania w fasadę budynku.www.hormann.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również