Wkrętaki Felo Ergonic z serii 400 – idealnie dopasowane do każdej dłoni

©

Udostępnij:

Firma Felo wprowadziła na polski rynek rewolucyjne wkrętaki Felo Ergonic. Są to narzędzia ręczne, które idealnie współgrają z kształtem dłoni użytkownika, czyniąc wkręcanie... naprawdę wkręcającym zajęciem.

W temacie wkrętaków powiedziane zostało już bardzo wiele. Słyszeliśmy na przykład o wkrętakach z ergonomicznymi rękojeściami, do których dopasowuje się ręka użytkownika. Wydawać by się mogło, że już wygodniej i korzystniej być nie może. A gdyby jednak? Gdyby narzędzie przystosowało się do kształtu dłoni i było na tyle plastyczne i ergonomiczne, by perfekcyjnie harmonizować z ciałem ludzkim... Czy jest to możliwe? Oczywiście. Dowodem na to są wkrętaki Felo Ergonic - pierwsze na świecie wkrętaki dopasowujące się do kształtu każdej dłoni!
Felo Ergonic 400 - na miarę...dłoni


Narzędzie powinno służyć człowiekowi, być przedłużeniem jego dłoni. Wkrętak Felo Ergonic 400 jak żaden inny spełnia to wymaganie. Oddająca krzywiznę dłoni i idealnie dostosowująca się do ułożenia palców rękojeść zbudowana jest z twardego wewnętrznego rdzenia oraz miękkiego komponentu okalającego rdzeń, swobodnie poddającego się naciskom. Zwiększa ona komfort pracy dając możliwość lepszego „czucia" wkrętaka. Osiągnięte doskonałe zespolenie rękojeści wkrętaka oraz dłoni skutkuje mniejszym wysiłkiem wkładanym w pracę i umożliwia przenoszenie znacznie większych momentów obrotowych. Dzięki nowatorskiej konstrukcji praktycznie zlikwidowano punkty na rękojeści, które powodowały nacisk na dłoń, tym silniejszy, im z większą energią użytkownik próbował dokręcać lub odkręcać śrubę.
Zewnętrzny komponent rękojeści jest wykonany z miękkiego tworzywa, odpornego na ścieranie i czynniki chemiczne. Co ważne, ten wierzchni materiał doskonale zapobiega poślizgom nawet zaolejonej, zabrudzonej podczas pracy w warsztacie dłoni. Z kolei duży kołnierz rękojeści pozwala pewnie zaprzeć kciuk, gwarantując przy tym stabilność. Wspomniany kołnierz ukształtowany jest w taki sposób, aby utrudnić lub zapobiec niekontrolowanemu toczeniu się wkrętaka w momencie, gdy leży on na pochyłej powierzchni.
Komfort pracy zdecydowanie poprawia gładki, pozbawiony szwów i rantów koniec rękojeści. Umieszczone na nim piktogramy przedstawiające kształt końcówki wkręcającej pozwalają na błyskawiczne rozróżnienie wkrętaków podczas użytkowania. Dodatkowym atutem wkrętaków Felo Ergonic jest poprzeczny otwór w rękojeści, który umożliwia powieszenie wkrętaka w warsztacie lub tez może posłużyć do włożenia w niego podłużnego przyrządu np. śrubokręta i wykorzystanie go jako dźwigni. Rdzeń rękojeści wkrętaków Felo Ergonic stanowi udaroodporne, wytrzymałe tworzywo sztuczne.
Klinga jest zbudowana ze stali chromowo-molibdenowo-wanadowej. Warto zauważyć, że stosunek wspomnianych komponentów jest uzależniony od typu wkrętaka - inny w przypadku końcówki płaskiej, inny w przypadku końcówki krzyżowej PZ lub krzyżowej PH. Stosowane przez firmę Felo końcówki wkrętaków charakteryzują się najwyższą precyzją wykonania.


Felo Ergonic 400
Wkrętak Felo z serii 400, dedykowany profesjonalistom, sprawdzi się również wspaniale podczas prac w warunkach domowych. Jest dostępny w dwóch wersjach - nieizolowanej oraz izolowanej, przeznaczonej do prac w miejscach gdzie istnieje możliwość kontaktu z napięciem elektrycznym.
Izolowana wersja wkrętaków Felo Ergonic chroni przed napięciem do 1000 V. Spełniając rygorystyczne normy VDE, wkrętaki Felo Ergonic zostały przetestowane przy napięciu 10 tys. V.
Wkrętaki Felo Ergonic charakteryzuje niespotykany do tej pory komfort użytkowania oraz wysoka niezawodność. Pozwoliło to producentowi na przyjęcie bardzo długiego, bo aż 15-letniego okresu gwarancyjnego.
Wkrętak, zwany popularnie śrubokrętem, to najprostsze i najbardziej uniwersalne narzędzie. Wykorzystujemy je, gdy trzeba wkręcić lub odkręcić śrubę na przykład w domu, samochodzie, fabryce, biurze i wszędzie tam, gdzie są wykorzystywane połączenia śrubowe. Dzięki nowości marki Felo - wkrętakom Ergonic - wkręcanie stanie się szybsze, efektywniejsze, bardziej komfortowe... jednym słowem - wkręcające.

www.felo.de

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również