WMU zamawia prasę TwinServo od Schuler

prasa TwinServo © Schuler

Udostępnij:

Dostawca motoryzacyjny Weser Metall Umformtechnik z Hann Münden w południowej Dolnej Saksonii w Niemczech. Niedawno wyposażył trzy kolejne systemy w cyfrowego bliźniaka. Ponadto WMU przyspiesza rozpoczęcie produkcji nowej maszyny dzięki szkoleniom i wirtualnemu uruchamianiu.

Cyfrowy bliźniak sprawia, że wszystkie funkcje mogą być symulowane na komputerze w celu wcześniejszego przetestowania oprogramowania i dostosowania go do potrzeb klienta. Ponadto pracownicy WMU poznają system w trakcie jego tworzenia - nie ryzykują tym samym nieprawidłowej obsługi.Smart Assist obsługuje również rozpoczęcie produkcji prasy. Oprogramowanie asystenta cyfrowego - które działa nie tylko na prasie, ale również na tablecie lub podobnym urządzeniu mobilnym - prowadzi użytkownika przez proces konfiguracji krok po kroku za pomocą filmów i grafiki. Oprócz nowego systemu TST, WMU wyposaża również dwie serwo-prasy Schuler MSD w siłę nacisku 400 i 630 ton oraz maszynę TSD o masie 2000 ton.

Rozwiązania ze Smart Press Shop Schulera były jednym z czynników decydujących o złożeniu zamówienia. Schuler postawił sobie za cel bycie wiodącym na świecie producentem prasy cyfrowej.

Źródło: Schuler

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również