WMU zamawia prasę TwinServo od Schuler

prasa TwinServo © Schuler

Udostępnij:

Dostawca motoryzacyjny Weser Metall Umformtechnik z Hann Münden w południowej Dolnej Saksonii w Niemczech. Niedawno wyposażył trzy kolejne systemy w cyfrowego bliźniaka. Ponadto WMU przyspiesza rozpoczęcie produkcji nowej maszyny dzięki szkoleniom i wirtualnemu uruchamianiu.

Cyfrowy bliźniak sprawia, że wszystkie funkcje mogą być symulowane na komputerze w celu wcześniejszego przetestowania oprogramowania i dostosowania go do potrzeb klienta. Ponadto pracownicy WMU poznają system w trakcie jego tworzenia - nie ryzykują tym samym nieprawidłowej obsługi.Smart Assist obsługuje również rozpoczęcie produkcji prasy. Oprogramowanie asystenta cyfrowego - które działa nie tylko na prasie, ale również na tablecie lub podobnym urządzeniu mobilnym - prowadzi użytkownika przez proces konfiguracji krok po kroku za pomocą filmów i grafiki. Oprócz nowego systemu TST, WMU wyposaża również dwie serwo-prasy Schuler MSD w siłę nacisku 400 i 630 ton oraz maszynę TSD o masie 2000 ton.

Rozwiązania ze Smart Press Shop Schulera były jednym z czynników decydujących o złożeniu zamówienia. Schuler postawił sobie za cel bycie wiodącym na świecie producentem prasy cyfrowej.


TOP w kategorii
Źródło: Schuler

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również