WObit z najlepszym produktem na Gali Logistyki, Transportu i Produkcji

Preview
WObit
Reklama
Reklama

Podczas 18. edycji Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, która odbyła się 5 grudnia w hotelu Hilton w Warszawie, firma WObit odebrała Nagrodę Główną w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2019. Laureatem nagrody został MOBOT®AGV FlatRunner MW Light, najnowszy robot mobilny o udźwigu do 1 tony.

Laureatem nagrody został MOBOT AGV FlatRunner MW Light, najnowszy robot mobilny o udźwigu do 1 tony. W imieniu firmy WObit nagrodę odebrali Jacek Ober - współwłaściciel, dyrektor marketingu i inwestycji oraz Przemysław Degórski - dyrektor rozwoju, produkcji i sprzedaży.

Reklama

To już kolejne wyróżnienie dla robota mobilnego MOBOT AGV FlatRunner MW Light, który służy do automatyzacji transportu wewnętrznego. Potrafi autonomicznie przemieszczać się w dowolnym kierunku dzięki kołom Mecanum i nawigacji laserowej LMS, także w obszarze, w którym pracują ludzie oraz inne maszyny. Robot jest idealnym narzędziem do obsługi transportu międzyoperacyjnego w procesach just in time na produkcji i w magazynach. Dobrze spełnia te wymagania ze względu na dużą łatwość dostosowania do transportu różnych ładunków oraz szybką i łatwą zmianę trasy dzięki autorskiej nawigacji laserowej LMS.

 MOBOT może być wyposażony w system unoszenia ładunku, rozmaite moduły nadstawcze, a także zintegrowany z ramieniem robotycznym. Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2019 to konkurs, którego głównym celem jest wyłanianie najlepszych, wyróżniających się produktów i usług, które wspierają pracę działów logistycznych (sprzęt, urządzenia, technologia, IT, środki transportu, usługi dla sektora TSL).

Reklama

W konkursie wyróżniane i nagradzane są już wdrożone lub wkrótce mające zostać zaimplementowane najlepsze rozwiązania dla logistyki, transportu i produkcji. Zgłoszone projekty ocenia Kapituła złożona ze specjalistów logistyki – przedstawicieli świata nauki i niezależnych ekspertów. Głównymi kryteriami konkursu są: technologiczna ocena innowacji, ocena korzyści dla klientów oraz rynkowa ocena stopnia innowacyjność. W ocenie pod uwagę brane są również m.in. referencje, opinie jednostek naukowych lub stowarzyszeń, patenty oraz walory ekologiczne. Konkurs ma swoją bogatą historię. Po raz pierwszy rozegrany został w 2005 r. W tym roku odbyła się jego piętnasta edycja. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Eurologistics.

Źródło: WObit

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama