World Class Manufacturing – produkcja klasy światowej

©

Udostępnij:

 

W dniach 25-26 listopada 2014 roku w hotelu Angelo w Katowicach odbyła się XII edycja konferencji „World Class Manufacturing – produkcja klasy światowej” zorganizowana przez firmę GBI Partners. Dwa dni konferencji poświęcone były prezentacji innowacyjnych rozwiązań z zakresu World Class Manufacturing (WCM), a także wymianie doświadczeń z uczestnikami wydarzenia.

Na konferencji obecni byli prelegenci z następujących firm: ArcelorMittal Poland, EY, Fiat Auto Poland, Ficomirros Polska, Kompania Piwowarska Grupa SABMiller, Mondelez Polska, Randstad Polska, Saint-Gobain HPM Zakład ADFORS, Unilever Polska. W trakcie dnia specjalnego konferencji – 24 listopada, uczestnicy konferencji mieli możliwość wzięcia udziału w warsztacie dla menedżerów pod hasłem: „Jak realizować wyznaczone przez firmę cele z zaangażowaniem zespołu”, który dostarczył wiele praktycznych narzędzi m.in. z zakresu skutecznego motywowania pracowników produkcji lub zwiedzenia zakładu Delfo Polska, który stosuje metodykę WCM. Wizyta miała na celu zaprezentowanie rozwiązań WCM, których wykorzystanie w firmie pomaga w ciągłym podnoszeniu efektywności na konkurencyjnym rynku. 

W trakcie całej konferencji uczestnicy mieli możliwość wymiany doświadczeń z osobami zarządzającymi poszczególnymi obszarami WCM w firmach działających na polskim rynku, a często ocenianych najwyżej w swoich korporacjach w skali światowej. Właśnie stosowanie rozwiązań z obszaru WCM stało się dla wielu firm kluczem do sukcesu zarówno w ramach swojej grupy, a co szczególnie istotne, na mocno konkurencyjnym rynku w swojej branży. Konferencja dostarczyła uczestnikom praktyczną wiedzę z wdrażania metodyki WCM oraz wiele gotowych rozwiązań, których zaimplementowanie "na własnym podwórku" produkcyjnym da oszczędności i poprawę efektywności procesów.

 

Towarzysząca konferencji wizyta w zakładzie Delfo Polska poświęcona była w całości rozwiązaniom
z zakresu WCM. Uczestnicy wydarzenia spotkali się z Dyrektorem Zakładu oraz z przedstawicielami wybranymi filarami WCM. W trakcie wizyty uczestnicy widzieli na gembie jak wygląda WCM w Delfo Polska, a dodatkowo w trakcie prezentacji w sali szkoleniowej zostali zapoznani z wszystkimi ważnymi dla nich obszarami w optyce WCM – począwszy od kwestii bezpieczeństwa, zarządzania ludźmi, poprzez jakość, produkcję, finanse czy oszczędzanie energii.

 

Sponsorami konferencji były firmy: Randstad Polska, EY, EvooLed.

 Wystawca: Lean-Tech.

 

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęły następujące media: MM Magazyn Przemysłowy,
e-Gospodarka oraz PAR.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również