Wrzesińska strefa aktywności gospodarczej z nową halą przemysłową

©

Udostępnij:

Na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstanie nowy obiekt przemysłowy o powierzchni 10 tys. m kw.

Projekt zakłada budowę części przemysłowej i administracyjnej, a także parkingu oraz miejsc przeładunkowych. Jego celem jest ułatwienie podjęcia decyzji o inwestycji na terenie strefy.Września to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na inwestycje w całej Europie. Jest doskonale skomunikowana i leży blisko Poznania, co ułatwia dostęp do wykwalifikowanych pracowników i ośrodków akademickich. Tereny Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej to 330 ha gruntu objętego wałbrzyską strefą. Na terenach WSAG powstają droga, zbiornik retencyjny, przyłącza gazowe, energetyczne i wodno-kanalizacyjne, parkingi dla pojazdów ciężarowych i osobowych oraz hala przemysłowa.

To nie pierwsza tego typu inwestycja Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W 2014 r. z inicjatywy Strefy w województwie dolnośląskim wybudowano cztery hale - w Wałbrzychu, Bolesławcu, Nowej Rudzie i Kłodzku. Wszystkie są już zagospodarowane przez przedsiębiorców. Chęć najmu nowej hali we Wrześni wyraziła spółka SITECH zajmująca się produkcją siedzeń samochodowych.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również