Wskaźnik kolumnowy poziomu glikolu HCK-GL

© Elesa+Ganter

Udostępnij:

Nowy produkt firmy Elesa+Ganter Polska - wskaźnik kolumnowy poziomu glikolu HCK-GL - to unikatowa koncepcja chroniona patentem i przeznaczona do pracy z roztworami na bazie glikolu wykorzystywanymi w instalacjach chłodniczych.

Glikol jest substancją obniżającą temperaturę zamarzania wody. Instalacje chłodnicze, w których jest wykorzystywany, są wyposażone w zbiorniki na płyn chłodzący. Jego poziom musi być stale kontrolowany. Stosowanie wskaźników poziomu cieczy wykonanych ze standardowych materiałów, ze względu na specyficzne właściwości chemiczne glikolu, było dotychczas ograniczone lub wręcz niemożliwe. Elesa stworzyła jednak rozwiązanie, dzięki któremu kontrola poziomu płynu chłodzącego z glikolem nie jest już problemem.Wskaźnik HCK-GL oraz jego budowa

Konstrukcja wskaźnika HCK-GL składa się z dwóch uchwytów przykręcanych do ścianki zbiornika za pomocą specjalnych śrub. Pomiędzy nimi znajdują się:
• tylny ekran kontrastowy,
• rurka wykonana ze szkła Pyrex, przez którą przepływa ciecz oraz
• poliwęglanowy ekran ochronny zabezpieczający rurkę przed przypadkowym stłuczeniem.
Połączenia wszystkich elementów zabezpieczone są specjalnymi uszczelnieniami.

Testy wskaźników HCK-GL przeprowadzone w laboratorium firmy ELESA wykazały długotrwałą odporność temperaturową na poziomie 150/160⁰C (zależnie od materiału śrub) przy ciśnieniu 5/6 bar oraz wytrzymałość na ciśnienie do ponad 30 bar dla oleju mineralnego, wody i roztworu glikolu do 50% (dla temp. 23⁰C).

Do najciekawszych wykonań specjalnych prezentowanego elementu należą:
• wersja z termometrem zewnętrznym,
• wersja z czujnikiem temperatury,
• wersja z czujnikiem poziomu,
• niestandardowe rozstawy śrub mocujących.

www.elesa-ganter.com/pl

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również