Wybrano 25 najlepszych start-upów z Europy Środkowo-Wschodniej

Bridge to MassChallenge Warsaw ogłosił listę 25 start-upów z regionu CEE, które zakwalifikowały się do pilotażowej edycji programu skierowanej do krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Celem programu jest przyciągnięcie do Polski najlepszych start-upów technologicznych z tej części Europy, pomoc w rozwoju ich biznesu, a także wsparcie w wejściu na rynki zagraniczne.

Bridge to MassChallenge Warsaw rozpoczął swoją działalność w Warszawie z inicjatywy Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej oraz PKO Banku Polskiego. Dwumiesięczny nabór do akceleratora Bridge to MassChallenge Warsaw zakończył się 6 listopada. Do projektu zgłosiło się w sumie prawie 300 start-upów z 26 krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Bliskiego Wschodu. Przesłane zgłoszenia były oceniane przez zespół międzynarodowych mentorów i ekspertów akceleracji oraz przedstawicieli partnerów programu.

25 najbardziej obiecujących start-upów, których aplikacje zostały rozpatrzone pozytywnie i które otrzymały zaproszenie do udziału w programie, pochodzi finalnie z 12 krajów: Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Estonii, Łotwy, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Rumunii, Bułgarii i Izraela.

– To, co najbardziej zaimponowało nam w start-upach z regionu CEE, to ich globalne ambicje – twierdzi Kara Shurmantine, Senior Director of Global Partnership w MassChallenge – Czują potrzebę ciągłego rozwoju i ekspansji na nowe rynki od samego początku swojego istnienia. Właśnie ta ambicja sprawia, że idealnie wpisują się w wymagania, które stawiamy uczestnikom akceleratora MassChallenge.

Dzięki Bridge to MassChallenge Warsaw 25 najlepszych start-upów z Europy Środkowo-Wschodniej w ramach dwóch 4-dniowych warsztatów w Warszawie i Bostonie będzie mogło skorzystać z doradztwa lokalnych i globalnych ekspertów i mentorów, a także uzyskać dostęp do szerokiej sieci przedsiębiorców i inwestorów współpracujących z MassChallenge – czołowego akceleratora start-upów na świecie. Na start-upy, których rozwiązania zainteresują partnerów programu, czeka realna perspektywa zdobycia nowych klientów oraz szybkiej i bezpiecznej inwestycji.

Finaliści zakwalifikowani do programu akceleracyjnego oferują rozwiązania wykorzystywane w wielu sektorach, m.in. Fin-tech oraz High-tech. – Wśród startupów zakwalifikowanych do udziału w programie znajdziemy niezwykle szerokie spektrum oferowanych rozwiązań i technologii – tłumaczy Joanna Misiewicz z Bridge to MassChallenge Warsaw. – Usprawniają przepływy pieniężne w sektorze bankowym, tworzą nowatorskie platformy edukacyjne i prowadzą analizę behawioralną dzieci z autyzmem, wspierając ich leczenie.

Lista start-upów zakwalifikowanych do programu akceleracji Bridge to MassChallenge Warsaw

ShelfWise zapewnia oprogramowanie do natychmiastowego rozpoznawania półek sklepowych w czasie rzeczywistym, umożliwiając firmom weryfikację i ocenę planogramów, tj. sposobu prezentacji produktów w sklepie. Dzięki sztucznej inteligencji w ciągu zaledwie kilku sekund aplikacja pozwala firmom ocenić obecność i ekspozycję produktu oraz zgodność z planogramami już na etapie wizyty przedstawiciela handlowego w sklepie.

Klear Lending to platforma kredytowa P2P oferująca alternatywną w stosunku do tradycyjnych formę pożyczania pieniędzy. Firma zbudowała środowisko łączące ludzi, którzy potrzebują pieniędzy, z ludźmi poszukującymi wyższego zwrotu z oszczędności.

DOV-E oferuje rozwiązanie, które wykorzystuje technologię umożliwiającą bezprzewodową łączność pomiędzy portfelem mobilnym konsumenta a dowolnym, zlokalizowanym w pobliżu głośnikiem, bez konieczności interakcji ze stroną trzecią.

Edurio pomaga agencjom edukacyjnym oraz szkołom monitorować jakość prowadzonej edukacji w sposób uwzględniający czynniki wybiegające poza tradycyjne oceny. Edurio zbiera i analizuje pozaakademickie dane, takie jak kultura, atmosfera w szkole, postrzeganie danej szkoły przez uczniów i ich rodziców.

FunSave oferuje bankom kompleksowe rozwiązania B2B, które wspierają wdrażanie dzieci w świat bankowości, zamieniając świat finansów w świat zabawy.

bNesis oferuje platformę służącą bankom i instytucjom finansowym w integracji zewnętrznych aplikacji za pośrednictwem API. Za pomocą kilku kliknięć potencjalni kredytobiorcy dzielą się swoimi miernikami finansowymi w czasie rzeczywistym ze wszystkich swoich rachunków w bankach, zamiast łączyć niezbędne systemy osobno.

CertChain to sieć certyfikacji oparta na technologiach blockchain. Certchain to pierwsza globalna, zdecentralizowana platforma, na której każdy może śledzić cały cykl procesu potwierdzania jakości każdego produktu lub usługi.

Funtronic oferuje interaktywne narzędzia dydaktyczne, które z powodzeniem mogą być stosowane na różnych poziomach kształcenia. Znajduje również zastosowanie w rehabilitacji i zabawie.

Smart Technology Group opracowała czytniki, które łączą wszystkie kluczowe technologie IoT w jednym urządzeniu (RFID, Beacon, WiFi, ZigBee i GSM/GPRS). Jej urządzenia sprawiają, że detekcja jest bezbłędna, szybsza i tańsza – dzięki smart RFID są w stanie wykryć setki przedmiotów w ciągu kilku sekund, z dużej odległości i podczas ruchu.

Wowworks zapewnia platformę, która pozwala na łączenie bieżących potrzeb sieci sklepów/punktów sprzedaży w zakresie utrzymania obiektu, IT, sprzątania i itd. z lokalnymi, wykwalifikowanymi wykonawcami.

TakeTask dostarcza firmom aplikację, która w zintegrowany sposób pozwala realizować działania w firmie
z wykorzystaniem rozproszonych zasobów ludzkich. Dzięki aplikacji firmy mogą rozdzielać swoje zadania między pracowników oraz społeczności zewnętrzne (crowdsourcing), gwarantując im elastyczność, skalowalność i opłacalność w obszarze zasobów ludzkich.

Spaceflow to aplikacja, która cyfryzuje życie w budynkach, co pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie pełnego potencjału środowiska i udogodnień budynku, a także potencjału ludzi skupionych w każdej lokalnej społeczności.

Talk-A-Bot to kompleksowe rozwiązanie dla klientów korporacyjnych. Obsługuje 50+ języków i wszystkie popularne platformy. Unikatowe boty zbudowane są z ponad 30 zintegrowanych modułów funkcyjnych i wykorzystują wiedzę marketingową chatbotu, zbudowaną na bazie dziesiątek milionów rozmów.

IC Solutions oferuje technologię cyfrowego długopisu, która umożliwia jednoczesne tworzenie dokumentów zarówno w formie pisemnej, jak i elektronicznej. Rozwiązanie IC Pen automatycznie cyfryzuje pismo odręczne, zapisując dane w pamięci wewnętrznej długopisu i przesyłając je do komputera za pośrednictwem Bluetooth lub USB.

SNAPS redefiniuje modę, którą znamy. Firma opracowała produkty, które eliminują potrzebę wiązania sznurowadeł.

IntelFlows oferuje system monitorowania zanieczyszczeń powietrza dla Smart Cities. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii czujników oraz Internetu rzeczy, IntelFlows tworzy mapę zanieczyszczenia powietrza w miastach, instalując swoje czujniki na środkach transportu publicznego.

DrOmnibus stworzyło platformę cyfrową opartą na Stosowanej Analizie Behawioralnej, która wspiera terapię dzieci z autyzmem. Aplikacja automatycznie dostosowuje się do możliwości każdego dziecka, aby pomóc mu w nauce podstawowych umiejętności społecznych i kognitywnych, koncentrowaniu się na ćwiczeniach, podtrzymywaniu uwagi, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz usprawnieniu logicznego myślenia i pamięci.

Docsify opracowało narzędzie, które pomaga handlowcom podejmować właściwe działania sprzedażowe na podstawie zachowania odbiorców. Zapewnia możliwość śledzenia poczty e-mail, dokumentów i stron internetowych oraz elastyczną automatyzację poczty elektronicznej i lead scoring.

Younify ułatwia życie klientów banków poprzez agregację wszystkich dokumentów cyfrowych w jednym miejscu, ich przechowywanie, sortowanie i przygotowywanie, tak aby klienci mogli czytać, płacić lub podpisywać je bezpośrednio za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Skriware opracowało ekosystem drukowania 3D dla domu i szkoły, składający się z intuicyjnych, łatwych
w obsłudze drukarek 3D, interaktywnej platformy e-learningowej oraz e-biblioteki gotowych do druku modeli 3D.

SafeKiddo to rozwiązanie stworzone przez rodziców dla rodziców, aby pomóc im chronić dzieci w mobilnym świecie Internetu. SafeKiddo oferuje mobilną aplikację do kontroli rodzicielskiej.

Apzumi Spatial tworzy zestaw narzędzi AR wzbogaconych o sztuczną inteligencję, dzięki którym procesy przemysłowe są bardziej precyzyjne i efektywne.

UnitDoseOne to zrobotyzowana apteka, która dla pacjentów szpitali przygotowuje dawki leków w indywidualnych zestawach. UnitDoseOne zajmuje się także logistyką leków szpitalnych.

StructView zapewnia interaktywne rozwiązania 3D dla miast i rynku nieruchomości. Firma oferuje zestaw innowacyjnych rozwiązań wspierających prezentację przestrzenną produktów, nieruchomości, a także całych miast.

Feedbeo to rozwiązanie do udzielania informacji zwrotnej w czasie rzeczywistym, w każdych warunkach, mające zastosowanie praktycznie w każdym sektorze. Aplikacja pomaga w szybkim zdefiniowaniu problemu po stronie użytkownika, przyspieszając proces naprawy.

Źródło: Manhattan

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę