Wyciek oleju z hydrauliki

© Manuli

Udostępnij:

Wyciek oleju z hydrauliki powoduje degradację chłodziwa – wiedzą o tym wszyscy, którzy choć raz mieli awarię, nie wspominając o regularnych, zaplanowanych przez konstruktora wyciekach. Da się jednak tego uniknąć. 

Wielofunkcyjne produkty Hycut, opracowane i wdrożone przez firmę Oemeta, obejmują oleje na bazie estrów, które mogą być używane jako oleje maszynowe, chłodziwa i produkty czyszczące. Wszystkie te produkty są ze sobą kompatybilne. Zatem zastosowanie np. oleju hydraulicznego czy oleju do prowadnic z serii Hycut i chłodziwa z tej samej serii w razie wycieku oleju nie powoduje degradacji chłodziwa. Jedynym efektem jest wzrost stężenia oleju w chłodziwie, co poprawia właściwości smarne emulsji. Oleje maszynowe oparte na tym systemie spełniają wymagane parametry w odniesieniu do ich przeznaczenia (lepkość, gęstość itp.). Wykazują też m.in. dużą odporność na starzenie się i mają znakomite właściwości myjące.Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również