Wycinarki laserowe na targach STOM

Targi STOM 2019, Eagle, wycinarka laserowa © Raven Media

Udostępnij:

Podczas tegorocznej edycji targów STOM firma Power-Tech prezentuje najnowsze systemy cięcia marki Eagle. W ofercie firmy zajmują się maszyny wykorzystujące do cięcia źródło lasera fiber: iNspire, eVision oraz eSmart. Wszystkie te maszyny zaprojektowane zostały w sposób umożliwiający dobór odpowiednich parametrów pracy, mocy od 1 do 15 kW i rozmiaru stołu obróbczego. 

W ubiegłym roku, jesienią, podczas targów EuroBLECH 2018 w Hanowerze, odbyła się światowa premiera wycinarki laserowej z serii iNspire 1530 ze źródłem lasera o najwyższej dostępnej mocy 15 000 W. To była jedyna taka maszyna na targach oraz jedyna taka dostępna na świecie. Zwiedzający mogli na żywo zobaczyć niezwykle dynamiczne cięcie z prędkością 150 m/min i z mocą 15 kW.Teraz wycinarkę tej serii, choć o mocy 12 kW, można zobaczyć również na żywo w Kielcach. Zapewniają one wysoką elastyczność produkcji, niemal nieograniczona różnorodność wycinanych kształtów i szeroki zakres obrabianych materiałów. We wszystkich osiach układu zainstalowane są silniki liniowe, a w osi „x” silniki znajdują się po obu stronach trawersy. Te komponenty mają szereg zalet: zapewniają duże przyspieszenia i prędkości posuwu, są bezawaryjne, nie wymagają konserwacji i jako jedyne gwarantują utrzymanie parametrów pracy maszyny jak przyspieszenie i dokładność przez cały okres jej użytkowania.Podstawą całej wycinarki są korpusy wykonane z materiału kompozytowego, który posiada unikalne właściwości mechaniczne: wysoki współczynnik tłumienia drgań i wysoką stabilność temperaturową. Dzięki temu szybkie i wydajne silniki liniowe mają stabilną podstawę, która zapobiega powstawaniu drgań przy dynamicznych zmianach kierunku ruchu głowicy tnącej.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również