Wygniataki WGN do obróbki plastycznej

Udostępnij:

Fabryka Narzędzi Fanar specjalizuje się w produkcji narzędzi skrawających. Jej najbardziej rozpoznawalnymi produktami są wysokowydajne gwintowniki do obróbki maszynowej. Fanar oferuje również grupę narzędzi do obróbki plastycznej, a są nimi wygniataki WGN będące interesującą alternatywą dla gwintowników.

Podczas pracy wygniatakami materiał przedmiotu obrabianego jest formowany plastycznie na zimno. Główną zaletą tego procesu jest to, że nie powstają wióry, będące najczęstszym powodem uszkodzeń tradycyjnych gwintowników. Wygniataniu mogą być poddawane materiały plastyczne, takie jak stale węglowe, nierdzewne czy aluminium.

Dla prawidłowej pracy wygniataków należy pamiętać o dokładnym doprowadzaniu cieczy smarującej. Przy zapewnieniu dobrych warunków (smarowanie, sztywność zamocowania i odpowiednio wysoki moment obrotowy wrzeciona) możemy obrabiać dłuższe gwinty niż w przypadku gwintowników, wykonać szybciej i więcej detali jednym narzędziem bez ryzyka uszkodzenia.

Jedynymi ograniczeniami są materiały o zbyt małej ciągliwości oraz wyższe opory obróbki niż w przypadku gwintowania. W ofercie firmy Fanar znajdują się następujące warianty:

Wygniataki WGN w powłoce TN2 z nakrojem typu C, bez lub z rowkami smarnymi

 

Wygniataki WGN w powłoce TC , nakrojem typu C lub krótkim typu E, z możliwością wewnętrznego doprowadzenia chłodziwa, do materiałów o wytrzymałości na rozciąganie do 1000 MPa

Źródło: artykuł firmowy (Fanar)


Udostępnij:

Drukuj


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.