Wyłączniki ABB posłużą do rozbudowy stacji elektroenergetycznych

© ABB

Udostępnij:

Wygrany w styczniu 2016 roku przetarg opiewa na ponad 3,5 mln złotych. W ramach kontraktu ABB dostarczy 53 wyłączniki wysokiego napięcia 110 kV typu LTB 123 D1/B ze sprawdzonym napędem sprężynowym MSD.

Wyłączniki wyprodukuje fabryka ABB w szwedzkim mieście Ludvika. Pierwsze dostawy do 5 oddziałów PGE Dystrybucja S.A. przewidziano na 5 miesięcy od daty podpisania umowy. Projekt zakończy się w połowie 2017 roku.Urządzenia zostały zoptymalizowane pod względem parametrów technicznych i ceny. Przewagę w przetargu zapewniła ich niezawodność i długa gwarancja na okres 90 miesięcy – powiedział Robert Czaplicki, kierownik obszaru sprzedaży produktów wysokiego napięcia ABB, odpowiedzialny za przygotowanie oferty.

W minionym roku ABB Sp. z o.o. zdobyła zamówienie na 61 wyłączników WN 110 kV typu LTD 145 D1/B dla TAURON Dystrybucja S.A. o wartości prawie 4 mln złotych. Kolejny wygrany przetarg oznacza dla ABB wznowienie współpracy z PGE Dystrybucja S.A. w zakresie wyłączników WN po trzyletniej przerwie.

Wyłącznik z SF6 typu LTB przystosowany jest to pracy w ekstremalnych warunkach środowiskowych. To pierwszy wyłącznik wspólnie opracowany w ramach Grupy ABB. Ograniczając energię potrzebną do wyłączania prądów zwarciowych, pochodzącą częściowo z samego łuku, zmniejszono zapotrzebowanie na energię z mechanizmu napędowego o ponad 50 proc. w porównaniu z konwencjonalnym wyłącznikiem typu wydmuchowego z SF6.Źródło: ABB

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również