Wysoce wydajne bezszczotkowe serwomotory

Faulhaber, serwomotory © Faulhaber

Udostępnij:

Nowa seria 1660...BHx ustanawia nowe standardy w odniesieniu do wymiarów i ciężaru, oferuje duże wartości prędkości i mocy przy niskich drganiach i niewielkim wytwarzaniu ciepła, coś, co do tej pory było nie do osiągnięcia. Ta seria napędów jest tym samym idealnie przeznaczona do rękojeści urządzeń o wysokich wymaganiach w zakresie mocy w zastosowaniach o ograniczonej przestrzeni instalacyjnej.

Seria BHx firmy Faulhaber to nowe, wysokiej mocy bezszczelinowe bezszczotkowe silniki o średnicy 16 mm pracujące w technologii dwubiegunowej. Dzięki wytrzymałej i kompaktowej budowie oraz imponującym parametrom eksploatacyjnym silniki z tej nowej rodziny produktów szczególnie idealnie nadają się do wymagających zastosowań, takich jak rękojeści narzędzi dentystycznych, robotów medycznych, chwytaków elektrycznych oraz do sprzętu laboratoryjnego, profesjonalnych narzędzi ręcznych i robotyki.


Aby jak najlepiej dostosować się do różnorakich wymagań wielu zastosowań, seria BHx oferuje silnik w dwóch konstrukcjach o długości 60 mm. Jedna zaprojektowanych specjalnie dla dużych prędkości oraz druga dla dużego momentu obrotowego.

Seria 1660…BHS może pracować z prędkością do 100,000 obr/min i generować wyjątkową moc 96 W, co pozwala na pracę w najbardziej wymagających zastosowaniach. Seria 1660…BHS to idealne rozwiązanie dla urządzeń pracujących przez dłuższy czas przy jednoczesnym utrzymaniu niskiej termperatury obudowy, na przykład dla narzędzi ręcznych o dużej prędkości.


TOP w kategorii
Ponadto seria 1660…BHT oferuje ciągły wyjściowy moment obrotowy rzędu 19 mNm umożliwiający pracę ze zmiennym obciążeniem. Płaska krzywa prędkości/momentu obrotowego o niskiej wartości 95 obr/min/mNm pozwala na zminimalizowanie zmian prędkości, gwarantując stały i jednostajny jej przebieg. Dla określonych zastosowań silnik może wytwarzać impulsowy moment obrotowy powyżej 30 mNm. Tradycyjnie tak wysokie poziomy parametrów eksploatacyjnych uzyskiwały wyłącznie silniki o wiele większych gabarytach. Zalety te czynią serię 1660…BHT idealnym rozwiązaniem dla użytkowania w sposób cykliczny i przerywany o dużej dynamice i precyzyjnym pozycjonowaniu.

Dzięki długiemu współczynnikowi kształtu, słabym drganiom i małemu hałasowi, seria 1660…BHS i 1660…BHT szczególnie dobrze nadaje się do zastosowania w narzędziach ręcznych, umożliwiając ich ciche działanie oraz zmniejszając zmęczenie użytkownika przy długotrwałej pracy. Niska bezwładność silnika pozwala na precyzyjne sterowanie silnikiem przez elektronikę napędową przy bardzo płynnej pracy.

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również