Wysokoobrotowe, 5-osiowe uniwersalne centrum obróbkowe Haas UMC-750SS

Preview
Haas
Reklama
Reklama

Firma Haas Automation uzupełnia swoją linię uniwersalnych centrów obróbkowych o maszynę UMC-750SS, czyli wersję Super-Speed, która zapewnia wysoką wydajność i szybkość 5-stronnej obróbki (3+2) oraz jednoczesnej obróbki części 5-osiowych.

Maszyna UMC-750SS to 5-osiowe, 40-stożkowe, uniwersalne centrum obróbkowe o przesuwach 762 x 508 x 508 mm, z dobiegami 30,5 m/min oraz z wbudowanym wysokoobrotowym, 2-osiowym stołem uchylno-obrotowym. Maszyna jest wyposażona w wewnętrzne wrzeciono o napędzie bezpośrednim i prędkości 15 000 obr./min, wysokoobrotowy boczny magazyn narzędzi 40+1 slotów oraz wydajne oprogramowanie do szybkiej obróbki firmy Haas Automation.

Reklama

Stół uchylno-obrotowy z układem krzywkowo-rolkowym wysokoobrotowego centrum obróbkowego UMC-750SS zapewnia prędkość podawania 150 stopni/s, umożliwiając szybkie ustawienie części pod praktycznie dowolnym kątem do obróbki 5-stronnej (3+2) lub zapewniając jednoczesny ruch 5-osiowy do konturowania i złożonych zadań obróbkowych. Stół uchylno-obrotowy umożliwia od +110 do -35 stopni nachylenia i 360 stopni obrotu, zapewniając doskonały prześwit oprzyrządowania i możliwość załadunku dużych części, natomiast stół o wymiarach 630 x 500 mm jest wyposażony w standardowe rowki teowe oraz precyzyjny otwór zapewniający wszechstronność mocowania. Aby uprościć konfigurację, maszyna UMC-750SS została wyposażona w funkcję dynamicznych przesunięć roboczych oraz system sterowania centrowaniem oprzyrządowania, a także jest standardowo wyposażona w bezprzewodowy, intuicyjny system sondowania firmy Haas Automation.

Wrzeciono maszyny pracujące z prędkością 15 000 obr./min jest zasilane przez wewnętrzny, wektorowy napęd bezpośredni o mocy 22,4 kW, który zapewnia moment obróbki 122 Nm. W układzie bezpośrednim firmy Haas wrzeciono jest połączone bezpośrednio z silnikiem, aby zmniejszyć nagrzewanie, zwiększyć przeniesienie mocy oraz zapewnić doskonałe wykończenie powierzchni.

Reklama

Dla maszyny UMC-750SS jest również dostępny różnorodny wybór wysokowydajnych opcji, w tym taśmowy przenośnik wiórów, wysokociśnieniowe układy doprowadzania chłodziwa przez wrzeciono, rozszerzona pamięć programu i nie tylko.

 

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama