Wysokoprądowe złączki z zaciskami sprężynowymi

© Phoenix Contact

Udostępnij:

Nowe złączki wysokoprądowe PTPOWER 95 firmy Phoenix Contact pozwalają na łatwe bezpośrednie podłączanie przewodów sztywnych lub giętkich z końcówką rurkową o przekroju nawet do 95 mm2 bez użycia narzędzi.

Przy wkładaniu przewodu w zacisk, sprężyna push-in otwiera się automatycznie. Dzięki niskim siłom wtykania, podłączenie tak dużych przewodów nigdy nie było łatwiejsze. Duże siły docisku sprężyny z przewodem znacznie przewyższają wymagania zawarte w normach i zapewniają połączenie wysokiej jakości o niezawodnym styku przewodu z zaciskiem. Aby wyciągnąć przewód ze złączki wystarczy odchylić specjalnie zaprojektowany do tego celu przycisk, który może być uruchomiony za pomocą standardowego wkrętaka. Użycie przycisku oddziałuje na wewnętrzną sprężynę i otwiera ją do maksymalnego odchylenia. Pomarańczowy kolor przycisku jednoznacznie identyfikuje go jako elementu uruchamiającego, zapobiegając w ten sposób ewentualnym pomyłkom.Nowa gama złączek wysokoprądowych na parametry znamionowe 232A i 1500V zawiera kilka rodzajów złączek. Należą do nich: uniwersalne złączki szynowe z gniazdami lub bez gniazd testowych, złączki szynowe na przewody ochronne z automatycznym stykiem na szynie, wstępnie zmontowanych bloki złączek oraz złączki z kołnierzami do montażu bezpośrednio na płycie bez używania szyn montażowych.

Do złączek PTOPWER można zamontować w pełni izolowane zaciski odgałęźne AGK za pomocą zintegrowanych zatrzasków, które umożliwiają podłączenie dodatkowych 2 przewodów 16 mm2 do złączki. Wielostykowe mostki wtykowe umożliwiają łatwą dystrybucję potencjałów. Duże powierzchnie na oznaczniki oraz akcesoria pomiarowe z sytemu CLIPLINE complete uzupełniają kompatybilność zakresu produktów.

www.phoenixcontact.pl

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również