Wystartował największy w Polsce program nauczania sztucznej inteligencji

Synerise, AI Schools & Academy, sztuczna inteligencja © Synerise

Udostępnij:

AI Schools & Academy to największy w historii program nauczania sztucznej inteligencji w polskich szkołach oraz przedszkolach. Do końca stycznia będzie jeszcze trwał nabór placówek do tego programu.

W I LO im. Marcina Kromera w Gorlicach oficjalnie ogłoszono start programu AI Schools & Academy, którego pomysłodawcą i patronem jest Jarosław Królewski, CEO firmy technologicznej Synerise. Wraz z partnerami, wśród których znajdują się Carrefour, CCC, eobuwie.pl, Integrated Solutions, EY, GroupOne, Media Expert, Microsoft, Orange, Oriflame, PZU i Żabka Polska, Synerise sfinansuje nauczanie sztucznej inteligencji w 1500 przedszkolach i szkołach powszechnych. Do końca stycznia 2019 r. trwa nabór placówek do programu, szczegóły rekrutacji są już dostępne w internecie.Spółka Synerise wraz z partnerami oficjalnie zainaugurowała AI Schools & Academy, ogólnopolski program kształcenia dzieci i młodzieży w zakresie sztucznej inteligencji. Partnerami głównymi programu są: Microsoft, EY, PZU i Żabka Polska. Inicjatywę wsparły dodatkowo Carrefour, CCC, eobuwie.pl, GroupOne, Integrated Solutions, Media Expert, Orange, Oriflame i OneUnity. Lista partnerów nie jest jeszcze zamknięta, firmy mogą zgłaszać się do Synerise do końca 2018 r.

Pierwszymi beneficjentami programu zostały placówki z ziemi gorlickiej, na której urodził się i wychował Jarosław Królewski, CEO Synerise i patron przedsięwzięcia:

  • Szkoła Podstawowa w Hańczowej,
  • Zespół Szkół Rolniczych w Hańczowej,
  • Miejski Zespół Szkół nr 6 w Gorlicach,
  • I Liceum im. Marcina Kromera w Gorlicach.

- To dla mnie wyjątkowy dzień, dzisiaj staję po raz kolejny w progach mojego liceum, ale już nie jako uczeń, tylko człowiek nauki i biznesu, który może powiedzieć, że mu się udało. Zawdzięczam to m.in. edukacji w tej szkole i entuzjazmowi kadry nauczycielskiej. Wiem, jak ważne jest wspieranie młodzieży w dążeniu do celu i dlatego w imieniu Synerise, wraz ze znakomitymi partnerami, uruchamiamy dziś nasz program szkolenia z zakresu sztucznej inteligencji. Razem pomożemy wykształcić obywateli jutra, bo AI to przyszłość - tłumaczy Jarosław Królewski, CEO Synerise.

W ramach programu AI Schools&Academy, Synerise z partnerami zamierzają sfinansować nauczanie w postaci zajęć dodatkowych w liczbie minimum 10 godzin miesięcznie w 1500 przedszkolach i szkołach. Zajęcia te pozwolą uczniom rozwijać swoje umiejętności, poszerzać zakres zainteresowania nowoczesnymi technologiami, a także aktywizować kadrę nauczycielską do rozwoju swoich kompetencji.

Informacje jak zgłosić szkołę do programu można znaleźć na stronie synerise.com/ai-schoolsInstytucje, które wyrażą chęć uczestnictwa w programie otrzymają dostęp do szerokiej bazy wiedzy, chmury obliczeniowej, kursów online oraz dotację celową na uruchomienie dodatkowych klas. Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli z instytucji, które zgłosiły chęć uczestnictwa w programie. Zostaną oni przeszkoleni w kursach online oraz wynagradzani finansowo w cyklu miesięcznym za prowadzone zajęcia.

Program będzie realizowany w formacie Open Data, który pozwoli na transparentną ewaluację finansowania oraz efektów kształcenia. Wybitni uczniowie i nauczyciele zostaną nagrodzeni dodatkowymi stypendiami.

Źródło: Synerise

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również