Wystawa productronica jako najważniejsze targi elektroniki

Preview
Messe München
Reklama
Reklama

Przyszłość produkcji elektroniki zdecydowanie ma potencjał. Wystawa productronica, która odbyła się w w Monachium od 12 do 15 listopada 2019 r., była tego najlepszym dowodem. AŻ 1500 wystawców z 44 krajów zaprezentowało swoje innowacyjne rozwiązania z zakresu produkcji i rozwoju elektroniki. Targi obejmowały tematy takie jak: inteligentna fabryka i utrzymanie ruchu – co przyciągnęło jeszcze więcej młodych profesjonalistów i specjalistów z branży.

Według Falka Sengera, dyrektora zarządzającego Messe München, nie tylko premiery takich firm jak Fuji Europe czy Posalux sprawiły, że ​​targi zakończyły się dużym sukcesem. – Cieszymy się, że w tym roku po raz kolejny zwiększyła się liczba wystawców oraz powierzchni wystawienniczej na targach. Targi productronica po raz kolejny udowodniły, że są najważniejszym wydarzeniem w branży elektroniki przemysłowej – powiedział dyrektor zarządzający Messe München.

W tym roku w Monachium na targach productronica pojawiło się ok. 44 tys. zwiedzających z 96 krajów. Najliczniej reprezentowane były takie kraje jak Włochy, Austria, Szajcaria oraz Francja. Zdecydowana większość zwiedzających (97%) stwierdziło w przeprowadzonej ankiecie, że tegoroczne targi spełniły ich oczekiwania w zakresie innowacyjnych rozwiązań.

Reklama

Nowy format - przyspieszanie talentów

Aby zwiększyć świadomość studentów i młodych specjalistów w zakresie działalności w dziedzinie produkcji elektroniki, uruchomiono w tym roku specjalny projekt „Przyspieszanie talentów” – swego rodzaju platformę dla młodych profesjonalistów podzieloną na różne segmenty, takie jak Centrum Karier, Brama Talentów, Ścieżka Edukacji i Etapy Talentów. Kulminacyjnym punktem był 48-godzinny hackaton zorganizowany przez Messe München wraz z VDMA i IZM (Fraunhofer Institute for Reliability and Mikrointegration), w którym udział wzięli m.in. wystawcy Komax i Schleuniger. Personel działu obu firm wraz z Fuji Europe w pełni wykorzystały możliwości rekrutacji podczas „Przyspieszania talentów”.

Po sukcesie „electronica Fast Forward” w 2016 i 2018 r. platforma dla startupów z branży elektronicznej prezentowanych na tegorocznej edycji obejmowała urządzenia od bezdotykowych typu pick-and-place do obsługiwanych przez AI. Do udziału zgłosiło się około 40 młodych firm. Dziesięć z nich to firmy startupowe, które zostały wybrane do prezentacji swoich produktów na productronica.

Powiązane firmy

Reklama

Około 80 zgłoszeń do nagrody productronica Innovation Award

Po raz trzeci Messe München połączyło siły z magazynem branżowym productronica, prezentując tegoroczną nagrodę productronica Innovation Award. Z około 80 zgłoszeń następujące firmy wygrały w sześciu klastrach kategorie:

  • Limata w kategorii PCB i EMS,
  • Seho Systems w kategorii SMT,
  • ASM Amicra w kategeorii półprzewodników,
  • Zoller+Fröhlich w kategorii kable, cewki,
  • F&S Bondtec w kategorii Future Markets
  • Vision w kategorii inspekcja i jakość

Przyszła edycja targów productronica odbędzie się w dniach 16-19 listopada 2021 r. W przyszłym roku natomiast w tym okresie odbędą się targi electronica (10-13.11.2020).

Źródło: Messe München

Galeria artykułu

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama