Wystawa productronica jako najważniejsze targi elektroniki

Przyszłość produkcji elektroniki zdecydowanie ma potencjał. Wystawa productronica, która odbyła się w w Monachium od 12 do 15 listopada 2019 r., była tego najlepszym dowodem. AŻ 1500 wystawców z 44 krajów zaprezentowało swoje innowacyjne rozwiązania z zakresu produkcji i rozwoju elektroniki. Targi obejmowały tematy takie jak: inteligentna fabryka i utrzymanie ruchu – co przyciągnęło jeszcze więcej młodych profesjonalistów i specjalistów z branży.

Według Falka Sengera, dyrektora zarządzającego Messe München, nie tylko premiery takich firm jak Fuji Europe czy Posalux sprawiły, że ​​targi zakończyły się dużym sukcesem. – Cieszymy się, że w tym roku po raz kolejny zwiększyła się liczba wystawców oraz powierzchni wystawienniczej na targach. Targi productronica po raz kolejny udowodniły, że są najważniejszym wydarzeniem w branży elektroniki przemysłowej – powiedział dyrektor zarządzający Messe München.

W tym roku w Monachium na targach productronica pojawiło się ok. 44 tys. zwiedzających z 96 krajów. Najliczniej reprezentowane były takie kraje jak Włochy, Austria, Szajcaria oraz Francja. Zdecydowana większość zwiedzających (97%) stwierdziło w przeprowadzonej ankiecie, że tegoroczne targi spełniły ich oczekiwania w zakresie innowacyjnych rozwiązań.

Nowy format - przyspieszanie talentów

Aby zwiększyć świadomość studentów i młodych specjalistów w zakresie działalności w dziedzinie produkcji elektroniki, uruchomiono w tym roku specjalny projekt „Przyspieszanie talentów” – swego rodzaju platformę dla młodych profesjonalistów podzieloną na różne segmenty, takie jak Centrum Karier, Brama Talentów, Ścieżka Edukacji i Etapy Talentów. Kulminacyjnym punktem był 48-godzinny hackaton zorganizowany przez Messe München wraz z VDMA i IZM (Fraunhofer Institute for Reliability and Mikrointegration), w którym udział wzięli m.in. wystawcy Komax i Schleuniger. Personel działu obu firm wraz z Fuji Europe w pełni wykorzystały możliwości rekrutacji podczas „Przyspieszania talentów”.

Po sukcesie „electronica Fast Forward” w 2016 i 2018 r. platforma dla startupów z branży elektronicznej prezentowanych na tegorocznej edycji obejmowała urządzenia od bezdotykowych typu pick-and-place do obsługiwanych przez AI. Do udziału zgłosiło się około 40 młodych firm. Dziesięć z nich to firmy startupowe, które zostały wybrane do prezentacji swoich produktów na productronica.

Około 80 zgłoszeń do nagrody productronica Innovation Award

Po raz trzeci Messe München połączyło siły z magazynem branżowym productronica, prezentując tegoroczną nagrodę productronica Innovation Award. Z około 80 zgłoszeń następujące firmy wygrały w sześciu klastrach kategorie:

  • Limata w kategorii PCB i EMS,
  • Seho Systems w kategorii SMT,
  • ASM Amicra w kategeorii półprzewodników,
  • Zoller+Fröhlich w kategorii kable, cewki,
  • F&S Bondtec w kategorii Future Markets
  • Vision w kategorii inspekcja i jakość

Przyszła edycja targów productronica odbędzie się w dniach 16-19 listopada 2021 r. W przyszłym roku natomiast w tym okresie odbędą się targi electronica (10-13.11.2020).

Źródło: Messe München


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.