Wystawa „Rynek Innowacji 2013” BASF w Warszawie

Preview
Reklama
Reklama

Światowa wystawa innowacyjnych rozwiązań chemicznych ,,Rynek Innowacji 2013", organizowana przez firmę chemiczną BASF, zatrzyma się od 21 do 23 maja na warszawskim Torwarze. Ekskluzywna ekspozycja poświęcona będzie zrównoważonemu rozwojowi, największym wynalazkom branży chemicznej, a także rozwiązaniom chroniącym środowisko.

Polska została bardzo wyróżniona wśród krajów europejskich, ponieważ podobne imprezy w tym roku odbyły się jeszcze tylko w dwóch innych europejskich miastach: Brukseli i Stambule.

Reklama

Motywem przewodnim wystawy, która cieszy się dużym zainteresowaniem i uznaniem na całym świecie, będzie niewidoczna na co dzień rola branży chemicznej, która ułatwia życie milionów ludzi i pozwala rozwiązywać globalne wyzwania teraźniejszości i przyszłości. Interaktywne prezentacje odkryć chemicznych pozwolą także wyjaśnić, jak współczesna chemia wpływa na oszczędne gospodarowanie zasobami naturalnymi. Na multimedialnych stanowiskach naukowcy BASF zaprezentują sposoby rozwiązywania najważniejszych problemów stojące przed współczesnym światem. Dużym walorem Rynku Innowacji jest jego praktyczny aspekt, uczestnicy będą mogli poczuć się jak w futurystycznym laboratorium dzięki poznaniu rozwiązań służącym potrzebom całej ludzkości.

Na wystawie będzie można zobaczyć między innymi: urządzenia umożliwiające wykorzystanie promieni słonecznych do uzyskiwania energii, najnowszej generacji materiały i koncentraty, rewolucjonizujące branżę budowlaną, zastosowanie i pozyskiwanie biogazu i wiele innych interesujących odkryć ze świata nauk ścisłych. BASF przedstawi swoje osiągnięcia, które są wykorzystywane przez branże medyczną, budowlaną, energetyczną, tekstylną i motoryzacyjną.

Wystawa ,,Rynek Innowacji 2013" odbędzie się na stołecznym Torwarze. Warszawa jest kolejnym miastem, do którego zawita ekspozycja - wcześniej można było się z nią zapoznać w Detroit, Sao Paulo, Sznanghaju, Bombaju, Tokio, Seulu i Brukseli. Ostatnio podobna impreza w naszym kraju odbyła się pięć lat temu.

Reklama

- Od lat BASF organizuje światową wystawę Rynek Innowacji, aby ukazać światu rolę odkryć z dziedziny chemii jako czynnika wpływającego na zrównoważony rozwój i remedium na globalne wyzwania dzisiejszego i przyszłego świata. Firma chce tworzyć rozwiązania wpływające na poprawę życia ludzi w wielu dziedzinach ich życia, swoją wiedzą dzieli się nie tylko z klientami, ale także innymi podmiotami - w tym z uczelniami wyższymi i ośrodkami naukowymi.

Jedna z sesji „Rynek Innowacji 2013" będzie w całości dedykowana studentom. BASF zależy, by społeczność akademicka mogła ujrzeć praktyczny aspekt chemii, wraz z wynalazkami, które ułatwiają życie i innowacyjnymi rozwiązaniami wpływającymi na ochronę środowiska naturalnego.

www.basf.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama