Wystawcy zmęczeni, ale zadowoleni w trzeci dzień kieleckich targów

Targi STOM 2017 © MM

Udostępnij:

Niezależnie od tego, na których targach w ramach Przemysłowej Wiosny w Kielcach wystawia się producent, dystrybutor czy przedstawiciel firmy – każdy pytany o wrażenia podkreśla zaskakująco wysoką frekwencję, duże zainteresowanie produktem czy usługą i obiecujące perspektywy na przyszłość po owocnych rozmowach targowych.Na targach prezentujemy zgrzewarki, nitownice i naszą doskonałą maszynę do wciskania elementów Prima Incenter – opowiada Marcin Kowalenko, doradca techniczno-handlowy z firmy Sariv. – W ofercie mamy dwie prasy, które charakteryzują się dużą wytrzymałością urządzeń, poręcznością oraz dobrymi możliwościami rozbudowy. Główną zaletą stosowania naszych zgrzewarek są ogromne możliwości konfiguracyjne i cena. Właśnie dlatego spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem klientów na targach: niemal każda firma w Polsce może sobie pozwolić na naszą zgrzewarkę, a klienci, którzy z naszych maszyn korzystają, rzeczywiście dzięki nim się rozwijają.

Odwiedzający targi w Kielcach mogą nie tylko zdobyć informacje na temat interesujących ich maszyn, usług czy możliwości sprzętu, ale nierzadko też je przetestować. Taką ofertę ma dla klientów między innymi firma Solidworks.

Oferujemy programy CAD i CAM SolidWorks oraz CAMWorks wraz z wirtualną maszyną – wyjaśnia Błażej Wojtyla, inżynier wsparcia technicznego CAD/CAM. – Na naszym stanowisku klienci mogą oglądać produkty i przetestować oprogramowanie. Prezentujemy tu specjalne modele, które pokazują, co można wytworzyć z wykorzystaniem naszych programów, np. zamodelowany wirnik, czyli jeden z cięższych elementów do obróbki, który został wykonany na naszej maszynie CAMWork i obrobiony za pomocą maszyny wirtualnej. Rzeczywiście spotykamy się z bardzo pozytywnym odzewem na targach, rozmów i pytań jest wiele, a my zachęcamy, by samodzielnie korzystać z oferowanej przez nas (nie tylko podczas targów, ale i standardowo) wersji testowej programu.

Wystawcy wskazują, że coraz częściej rozmowy targowe przekładają się na konkretne zamówienia.Jesteśmy zaskoczeni frekwencją, zdecydowanie większą niż w zeszłym roku – mówi Marcin Lachowicz, sales engineer z firmy +GF+. – Na targach w Kielcach po raz pierwszy prezentujemy laser do ablacji laserowej, ale nie jest to tegoroczna premiera. Wystawiamy naszą ofertę standardową i prowadzimy wiele ciekawych rozmów biznesowych, które mamy nadzieję, przełożą się na konkretne zamówienia. Nasze nowości pokażemy w Poznaniu i będzie ich naprawdę dużo – zapowiada.

Spotkania biznesowe i bezpośrednie rozmowy z potencjalnymi kontrahentami to – obok prezentacji oferty – jeden z głównych celów spotkań targowych. Wydaje się, że w 2017 r. w Kielcach z powodzeniem cel ten osiągnięto. Zajęte wszystkie hale wystawiennicze, zadowoleni wystawcy i zainteresowani odwiedzający, których liczba zaskoczyła i przedstawicieli firm, i samych organizatorów, to dobry prognostyk dla Przemysłowej Wiosny w Kielcach.

Udostępnij:

DrukujBarbara Blaczkowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również